Son günlerde yaptığı vurgunla gündeme gelen birçok vatandaşı dolandırdığı iddia edilen Sedat Ocakçı'nın hayatı ve biyografisi araştırılıyor. İşte detaylar...

Sedat Ocakçı kimdir?

Sedat Ocakçı kim, aslen nereli gibi sorular oldukça araştırılmaya başlandı. Sedat Ocakçı 18 Ocak 1990 tarihinde Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde doğan bir Türk girişimcidir. Memleketindeki ilk ve orta öğreniminin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ocakçı, 2015 yılında Seçilay OCAKCI ile evlendi ve 2016 yılında Hiranur adlı bir kız çocuğu sahibi oldu.

Ocakçı, 2018 yılında yazılım alanına yönelerek kendini geliştirmeye başladı. 2018-2020 yılları arasında sektörde tecrübe edinen Ocakçı, birikimi ve sermayesiyle birlikte İzmir’de Hira Yazılım Eğitim ve Danışmanlık isimli bir şirket kurdu. Ticaret yazılımlarıyla sektörde adını duyuran Hira Yazılım, kısa sürede büyük bir başarıya ulaştı.

Sedat Ocakçı Kimdir Aslen Nereli Sedat Ocakçı Eşi Kimdir Sedat Ocakçı Holding Adı Nedir (3)

Ocakçı, 2020 yılında teknolojinin insan yaşamındaki rolüne odaklanarak yeni bir şirket daha kurdu. Metayıldız Bilişim Teknolojileri, Türkiye’de VR (Sanal Gerçeklik) ve Metaverse konusunda öncü çalışmalar yapan bir şirket oldu. Ocakçı, 2023 yılında büyümeye devam ederek, aktif teknoloji, sürdürülebilir kalkınma ve yenilenebilir enerji alanlarında Ar-Ge yatırımları yaptı ve Ocakcı Holding’i kurdu. Ocakcı Holding, 12 şirketi bünyesinde barındıran bir bilişim devi haline geldi.

Sedat Ocakçı Kimdir Aslen Nereli Sedat Ocakçı Eşi Kimdir Sedat Ocakçı Holding Adı Nedir (2)

Ocakçı, 2023 yılında doğup büyüdüğü Yozgat’a bir drone fabrikası kurarak hem şehrine hem de ülkesine katkıda bulundu. Bu projeyle Yozgat’ı dünyaya tanıtan Ocakçı, ekibiyle birlikte daha büyük hedeflere yöneldi. Ocakçı, teknoloji, inovasyon ve girişimcilik alanlarında birçok ülkeye ulaşarak, sektörde önde gelen bir isim oldu.

Sedat Ocakçı Holding adı nedir?

İçlerinde Fatih Terim ve ünlü futbolcuların da bulunduğu çok sayıda kişiden para toplayan ve şikayetler üzerine tutuklanan Seçil Erzan olayının daha geniş çaplısı İzmir’de yaşandı.  Sedat Ocakçı, sosyal medya üzerinden borçlarını ödeyeceğine dair söz verdi, ancak sonra ortadan kayboldu. Holdingin merkezi olan Çiğli’deki bina, iki aydır kira ve faturalarını ödemediği için tahliye edildi.

İnci Taneleri Doktor Elif kim gerçek adı ne? İrem Çıray oynadığı dizi ve filmler İnci Taneleri Doktor Elif kim gerçek adı ne? İrem Çıray oynadığı dizi ve filmler

Sedat Ocakçı Kimdir Aslen Nereli Sedat Ocakçı Eşi Kimdir Sedat Ocakçı Holding Adı Nedir (4)

Levhalar da söküldü. Ocakçı, soygunu yapanın akrabası olduğunu itiraf etti ve “Ekibimden ve kanımdan biri bu ihaneti yaptı, kanımız dondu” dedi. Ocakçı’nın kaybolması, mağdurları şaşırttı. Mali polis, coin yatırımı ve kaçma iddiaları üzerine soruşturma başlattı. Sedat Ocakçı’nın dolandırdığı binlerce yatırımcı, kredi çektiği ve hayatlarının tehlikeye girdiği söylendi.

Çiğli’de, Sedat Ocakçı’ya yüksek faiz vaadiyle parasını veren her yaştan insan var. Öğrenci, emekli, evini arabasını satan, kredi çeken birçok kişi mağdur oldu. Çiğli ve çevresinde, Sedat Ocakçı’nın mağdurları paralarını geri istiyor.

 Sedat Ocakçı eşi kimdir?

Sedat Ocakçı’nın eşi Seçilay Ocakçı’dır. Sedat Ocakçı ve Seçilay Ocakçı, 2015 yılında evlenmişler ve bir kız çocukları vardır. Eşi hakkında çok bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi