Seçil Erzan, ünlü futbolcuların da mağdur olduğu dolandırıcılık iddiaları sebebiyle yargılanması dolayısıyla biyografisi ile merak edilen isim oldu. Özel bir bankada müdürlük görevinde bulunan Seçil Erzan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da aralarında bulunduğu ünlü futbolcuları dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı. Şimdide Arda Turanla Seçil Erzan'ın yaptığı konuşmalarda dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

Seçil Erzan ve Fatih Terim ortak mı? Arda Turan açıkladı!

Seçil Erzan'a 13 milyon 900 bin dolar dolandırılan Arda Turan, Seçil Erzan’la yaptığı son konuşmayı videoda dikkat çeken konuşmalar ortaya çıktı:

Arda Turan: "Benim saydıklarım dışında ben sana dünya para getirdim. Seçil, bütün servetim sendeydi ya. Kime verdin onları söyle. Nerde benim 7.5 milyon dolarım ? Emre abinin… Ya Seçil'cim 15-20 milyon dolar para. Sana şunu söylüyorum faize mi gitti para?"

Seçil Erzan: "Yok faize gitmedi Arda. Ben onların hepsini tek tek oturup bu akşam çıkaracağım. 

Arda Turan: "İnsanlar beni arıyor çok zor durumdayım yani. Toplamda kaç kişi var Seçil tahmin. Biz çünkü bankayla konuşmaya gideceğiz."

Seçil Erzan: "İşte ben bu akşam şöyle yapacağım Arda, hepsini bu akşam."

Arda Turan: "Ya Seçilcim bu akşam senin akşamın da bizim de akşamımız uyku uyuyamıyoruz. Gözünü seveyim, bak kızım kalp krizi geçireceğiz."

Arda Turan: "Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkı. Paran bitmişken, bizim paralarımızı nasıl böyle veriyorsun. Bunu neden yaptın? 

Seçil Erzan: "Ben hiçbir şey bilmiyorum. Kendime 1 kuruş bir şeyim yok."

Arda Turan: "Ya Seçil darmadağınım biliyorsun. Peki Fatih hoca karda mı bu işten? 

Seçil Erzan: "Valla Arda bir şey söyleyeceğim. Normal şartlarda hoca kardaydı yani çünkü hocanın… Sen yalnızsın değil mi?"

Arda Turan: "Yalnızım, yalnızım. Hoca kardaydı dimi."

Seçil Erzan: "Hı hı."

Arda Turan: "Ee hocanın da krediler çıkmış. O adamcağız da orada darmadağın."

Arda Turan: "Seçil, benim merak ettiğim sen bu işe niye girdin abi? Bizi niye çektin buraya? Bu fon yalan mıydı her şey?"

Arda Turan: "Benim 2 evladımın, çoluğumun çocuğumun rızkını verdim. Hayatımız boyunca çalıştık tırnaklarımızla. Bakıyoruz 100 kişi. Seçil ya sen benim paramı alıp başkasına mı götürdün Seçil ya?"

Seçil Erzan: "Ne bileyim Arda ya. Bilmiyorum inan. Yani arada öyle oldu..."

Arda Turan: "Şimdi 15 kişi zararda sen bana 2 kişi söylüyorsun. Böyle söyleyince hikaye oturmuyor yerine."

Seçil Erzan: "Çıkaracağım hepsini. Ya hatırlamıyorum Arda gerçekten şu anda hatırlamıyorum ne olduğunu, kim ne verdiğini. Beynim dondu."

Arda Turan: "Ya Seçilcim bizim hayatımız bitmiş sen hatırlamıyorum diyorsun. Bu kadar basit mi. Sende hiçbir makul olma, bir utanma hali olmayacak mı?"

Seçil Erzan: "Utanmaz olur muyum. Utancımdan konuşamıyorum zaten."

Arda Turan: "Benim şimdi 20 bin dolar param kaldı. Benim borçlarımı ben saydım. Ne yapacağım...Burada en çok mağdur olan benim."

Seçil Erzan: "Tabi sensin. En çok sen girdin çıktın çünkü."

Arda Turan: "Ya ne istediysen getirdim sana ya..."

Seçil Erzan: "Toplam mağdur edilenlerin parası yirmi milyon falan çıkar buradan maksimum."

Arda Turan: "Ha 20 milyon dolara bu konu kapanır mı? O akrabaların falan?"

Seçil Erzan: "Kapanır. Arda rahat kapanır."

Arda Turan: "Bu konu nasıl kapanır biliyor musun. Son adamın bile parasını verip kapanır."

Seçil Erzan: "Bak sen ne güzel söylüyorsun hesabını. Benim faizim böyleydi diyor. Sen faizli bakiyeni söylemiyorsun ki."

Arda Turan: "Yok ne faizi ya. Ya biz anaparadayız. Ya Seçilcim. Ya bana arsamı sattırdın ya. Seçil ben ne yapacağım. Eşime şimdi ne diyeceğim Seçil?"

Arda Turan: "Emre Belözoğlu, Emre abi ne zorluklarla verdi biliyorsun Bir lira adamın parası kalmamış koskoca Emre Belözoğlu’nun ya... Sana getiriyor 4 milyon 200 bin dolar para veriyor ya. Adam maaşını bağışlamış depremzedelere....

Arda Turan: Ya senden para istedim Seçil ya. Bana bir yüz bin Euro ver de bağış yapayım diye ya. Millet 500 bin lira bağış yaptık diye dalga geçiyor. Sana yalvardım, para ver insanlar zor durumda, deprem bölgesine yardım yapalım diye. Ah be Seçil be..."

Arda Turan: "Seçil seni arıyorum Çorlu’dayım diyorsun. Annen için geçmiş olsun iyi misin diyorum. Meğerse Fatih hocanın yanına gelmişsin ya. Fatih hocanın yanındaymışsın bize yalan söylüyorsun İstanbul’dayken."

Seçil Erzan: "Arda ben o gün gelmiştim hocanın yanına. Sonra Çorlu’ya döndüm. Hoca acil gel demişti." 

Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Muslera dolandırıldı mı? Ne kadar?

Aralarındaki konuşmalar bu şekilde Fatih Terim'in Seçil Erzan'ın ortağı olup olmadığı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Terim'in eski avukatından kritik ifade

Öte yandan soruşturma kapsamında tanık sıfatı ile ifadesi alınan Seçil Erzan’ın eski nişanlısı Candaş Gürol: “Evine gittiğimde Fatih Terim bana, kendisinin de Seçil Erzan’ın bahsettiği fona para yatırdığını söyledi. Bununla birlikte o sıra Buse Terim, Terim Arıcan, Volkan Bahçekapılı da aynı fona para yatırdığını söyledi. Ben bu ailenin (Terim Ailesi) avukatı olmama rağmen hiçbiri bana bu durumdan bahsetmedi. Bu hususu söylememelerinden dolayı Fatih Hoca’ya kırıldım.” diye konuştu.

Seçil Erzan ve Fatih Terim ortak mı Arda Turan açıkladı! (2)

Filistin bayrağının renklerini  barındıran ve Filistin direnişinin sembolü olan meyve hangisidir ? Filistin bayrağının renklerini barındıran ve Filistin direnişinin sembolü olan meyve hangisidir ?

Seçil Erzan kimdir?

Seçil Erzan, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldi. Eğitimini Çorlu Lisesi'nde tamamlayan Erzan, üniversite eğitimini ise Kocaeli'de gerçekleştirdi.

Çorlu’da bir bankada 10 yıl şube müdürü olarak çalıştıktan sonra İstanbul'da şube müdürlüğüne atandı.

2013'te çalıştığı banka ve Galatasaray arasında sponsorluk anlaşması imzalandığı için görevi sırasında dönemin Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in finansal danışmanlığını yapmıştır.

Seçil Erzan olayı ne?

Şube müdürü olarak yaklaşık 11 yılda çok sayıda futbolcu, iş insanı ve yakınlarına bir ‘fon’ vaadiyle yüksek para getirisi tavsiyesinde bulunmuştu.

Seçil Erzan, ünlü futbolcuların da mağdur olduğu dolandırıcılık iddiaları sebebiyle yargılandı. Özel bir bankada müdürlük görevinde bulunan Seçil Erzan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da aralarında bulunduğu ünlü futbolcuları dolandırdığı iddiasıyla tutuklandı. 

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek