İstanbul, Beşiktaş’taki Gayrettepe semtinde yer alan ‘Masquerade’ adlı gece kulübünde yapılan onarım çalışmaları esnasında meydana gelen yangın sonucu tutuklananların sayısı artıyor. Olayla ilgili tutuklananlar arasında kulübün sahibi Şahzade Şazi Şekergümüş de bulunuyor. Meydana gelen bu talihsiz olayla ilgili olarak tutuklu sayısı 9’a çıkarken, Şahzade Şazi Şekergümüş’ün kimliği merak ediliyor. İşte ayrıntılar...

Şazi Şekergümüş kimdir?

Masquerade Club’taki yangın sonrası tutuklananlar arasında, mekanın ortaklarından Şazi Şekergümüş de bulunuyor. Gazeteci Bahadır Özgür’ün yazdığına göre, Şekergümüş uzun yıllardır İstanbul’un tanınmış gece kulüplerinin güvenlik işlerini yönetmektedir. Bu kulüpler; Masquerade, Sortie, Sess, Biber, Anjelique ve Albüm gibi mekanları kapsamaktadır.

Femboy ne demek ingilizce? Femboy nedir kime denir? Femboy ne demek ingilizce? Femboy nedir kime denir?

Özgür’ün belirttiğine göre, Şekergümüş eğlence mekanlarıyla özdeşleşmiş ve İstanbul’dan Çeşme’ye kadar bu sektörde tanınan bir isimdir. 1974 doğumlu Şekergümüş’ün tutuklanmasıyla, daha önce kasten yaralama suçundan kaydının olduğu da anlaşılmıştır. Ayrıca, Masquerade’deki yangından sonra yapılan incelemelerde, Şekergümüş’ün LinkedIn hesabında mekanın tadilatına ilişkin fotoğrafları paylaştığı tespit edilmiştir.

Şazi Şekergümüş nerelidir?

Şazi Şekergümüş'ün nereli olduğu bilinmemektedir.

Masquerade Club yangın neden çıktı?

İstanbul’da Masquerade adlı mekanın Gayrettepe’de bulunan 16 katlı bir binanın alt katlarında çıkan yangın, İstanbul Valiliği tarafından saat 12:17’de başladığı duyurulmuştur. Vali Davut Gül’ün ifadesine göre, yangında hayatını kaybedenler ve yaralananlar, gece kulübünde devam eden tadilat işlerinde çalışanlardır. İtfaiye raporuna göre, yangın, ses yalıtımı ve dekorasyon için yapılan kaynak sırasında bir tüpün patlaması sonucu başlamış, patlama elyaf malzemelerin alev almasıyla büyümüştür.

Şazi Şekergümüş Kimdir Nerelidir (1)

Kulübün tek çıkış kapısı olması nedeniyle, içeride kalan işçilerin çoğu dumandan zehirlenerek ölmüştür. Beşiktaş’taki bu trajik olayın nedenleri üzerine daha fazla bilgi edinmek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 3 başmüfettiş ve 2 iş müfettişi görevlendirilmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi