Sarıgöl'de merakla beklenen 2024 yerel seçimleri dün itibari ile noktalandı. Belediye başkanlıkları kadar merak edilen bir başka konuda muhtarlık seçimleri olmuştu. Yarışın en çetin geçmesi beklenen mahallelerden birisi Cumhuriyet Mahallesiydi. 

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ayşe Yılmaz Gönen

Burada son 2 dönemin muhtarı Ömer Kaçmaz ile birlikte yeni adaylar Yılmaz Tire, Mehmet Genceli ve tek kadın aday olan Ayşe Yılmaz Gönen yarıştı. Seçimlerden önce yapmayı düşündüğü çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Yılmaz Gönen seçimi zaferle noktaladı.

Sarıgöl'de Yaprak Alımları Hızlandı! Sarıgöl'de Yaprak Alımları Hızlandı!

muhtar ayşe yılmaz gönen-2

Ayşe Yılmaz Gönen aldığı 722 oy ile sandıktan galip ayrıldı. Gönen'i 520 oy ile Mehmet Gençeli ve 470 oy ile Ömer Kaçmaz izledi. Yılmaz Tire ise aldığı 173 oy ile son sırada yerini aldı ve beklentilerin altında kaldı. Seçim öncesi ve sonrasında muhtar adayları dostça mesajlar verdiler ve birbirlerini tebrik ettiler.

ayşe yılmaz gönen ve diğerleri

Seçimin ardından farklı galibiyeti aza ekibi kutlayan Ayşe Yılmaz Gönen Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

İşte Ayşe Yılmaz Gönen'in açıklamalarının tamamı ise şu şekilde;

''Öncelikle çok heyecanlıyım aynı zamanda da mutluyum. Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin hepsine beni tercih eden etmeyen herkese, eşime, aileme, azalarıma ve tüm seçim ürecinde benimle olan dostlarıma teşekkürü borç biliyorum.

Seçim çalışmalarımız boyunca hep iyi tepkiler aldık. Özellikler kadınlar hep arkamızda olacaklarından bahsetmişlerdi ve dediklerini yaptılar.

Bizler için asıl zorlu süreç ise şimdi başlıyor. Mahallemiz nüfus açısından Sarıgöl'ün en büyükleri arasında yer alıyor. Bu da bizlerin sorumluluğunun ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Seçimden önce birçok vaatte bulundum şimdi en büyük hedefim bu vaatlerin hepsini tek tek yerine getirmek olacak. 

Whatsapp Image 2024 04 01 At 12.50.16

Ben insan ilişkileri iyi olan bir muhtar olmak istiyorum. İnşallah bize güvenenlerin güvenini boşa çıkarmayacağız ve bize teslim edilen bu görevin hakkını sonuna kadar vereceğiz. 

Whatsapp Image 2024 04 01 At 12.24.40

Son olarak seçim sloganımız olan ''Cumhuriyet Mahallesine Kadın Eli Değecek'' sözünü sizlerle hatırlatmak istiyorum. Bu sözü sadece laf olsun diye sözlemediğimizi kanıtlamak için maddi ve manevi anlamda tüm arkadaşlarım ile birlikte var gücümüz ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz'' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi