31 Mart yerel seçimlerinde Sarıgöl'ün Kızılçukur mahallesinde daha önce benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. 2019 yılında Kızılçukur muhtarı seçilen H.Ç, 2024 seçimlerinde muhtarlığı kaybetmesinin ardından rakibi tarafında yer alan kişilere yönelik yaptırım uyguladığı iddia edildi.

İddiaya göre H.Ç kendisine ait bakkal dükkanı ve kahvehanenin camına, kendisine oy vermeyen ve aleyhte çalışan kişilerin isimlerini yazan bir liste astı. H.Ç'nin listede adı bulunanların dükkanına ve kahvehanesine gelmemelerini istediği ileri sürüldü. 

Camdaki listeyi gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemezken, yaşanan bu olay ilçe tarihinde daha önce görülmedi.

Sarıgöl'de iki kardeşin ölümden döndüğü kaza kameralara böyle yansıdı! Sarıgöl'de iki kardeşin ölümden döndüğü kaza kameralara böyle yansıdı!

Kızılçukur Mahallesi sakinleri, muhtarın bu akıl almaz kararına büyük tepki gösterdi. Yasağın kabul edilemez olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, "Muhtar seçimi kaybettikten sonra bize adeta düşman kesildi. Kendi işyerlerine girmemizi yasaklayarak bizi cezalandırmaya çalışıyor. Bu kabul edilemez bir durumdur" şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdi.

İddialar üzerine konuşan muhtar H.Ç; olayın çarpıtıldığı, muhtarlık hizmet odasının dükkanın içinde bulunduğundan dolayı listenin gerginlik  çıkmaması için asıldığını  belirtti.

Kaynak: Hatice Kızmaz