Eski Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk döneminde Sarıgöl Belediyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile iş birliği çerçevesinde ilçeye kazandırılmış olan spor kompleksinin akıbeti belli oldu.

Sarıgöl’de 21.07.2022 tarihinde ihaleye çıkan ve 47.304.000,00 TL maliyetle içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, halı saha, voleybol, basketbol ve tenis kortunun bulunduğu Sarıgöl Spor Kompleksinin yapım inşası bittiği halde, neden faaliyete  geçmediği ilçede tartışma konusu olmuştu. Seçim sonrası Belediye yönetiminin değişmesi ile birlikte tıkanan süreç içerisinde tam olarak faaliyete geçilemeyen spor kompleksi özellikle sporseverlerin hedefi haline geldi.

İlçe merkezindeki spor tesislerinin yetersizliği nedeniyle çevre mahallelerdeki spor tesislerine gitmek zorunda kalan sporseverler, ihalenin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen tesisin faaliyete geçmemesinden dolayı bir süredir şikayetçiydi. 

Beklenen açıklama Akdeniz’den geldi

Sarıgöl Belediye Başkanı Tahsin Akdeniz, spor kompleksinin akıbeti hakkında haber sitemize konuştu. Sporseverlere müjdeli haberi veren Akdeniz, ‘’Vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği Sarıgöl Spor Kompleksi önümüzdeki Cuma gününe kadar faaliyete geçecektir. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun’’dedi.

Sarıgöl’de yüksek kira ücretleri can sıkıyor! Sarıgöl’de yüksek kira ücretleri can sıkıyor!

Muhabir: Hatice Zeybek