Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde bu yıl başlanan yeni okul yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

İlçede inşaatı devam eden 6 yeni okulda incelemelerde bulunan Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, okullar tamamlandığında öğrencilerin çok daha rahat bir eğitim öğretime devam edeceklerini söyledi.

Sarıgöl 6 Yeni Okuluna Kısa Zamanda Kavuşacak (1)

Alaşehir'de şok intihar! Alaşehir'de şok intihar!

Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak okul yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulundu.

Sarıgöl Yeniköy Şehit Muhammer Kara İlkokulunda çalışmaların sona geldiğini anlatan Yıldırak, Özpınar ilkokulunda okulun camlarının takılmaya başlandığını ifade ederek, "Sarıgöl'de bu yıl Yeniköy, Özpınar, 4 Eylül İlkokulu, Şehit Esin Akay İlköğretim okulu, Şeyhdavutlar İlkokulu ve Kızılçukur Şehit Ahmet Şılak Ortaokulunda yeni okul inşaatları başladı.

Sarıgöl 6 Yeni Okuluna Kısa Zamanda Kavuşacak (2)

Çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Bu okülerimizin yeni eğitim ve öğretim yılına yetişmesi planlandı. Sarıgöl 4 Eylül İlkokulu yeni binası tamamlandığında ilçenin en büyük ilkokulu olacak. Okul ikili öğretimden tam gün eğitime geçecek ve öğrencilerimizin sabahçı ve öğlenci durumları ortadan kalkacak." dedi.

Yıldırak ayrıca ilçede inşaatı devam eden 6 yeni okulun tamamlanmasıyla öğrencilerin daha rahat eğitim ve öğretim göreceğini belirtti.

Sarıgöl 6 Yeni Okuluna Kısa Zamanda Kavuşacak

Kaynak: Muhabir-Hatice Zeybek