Vatandaşlarımızın sıkça arattığı sorulardan biri haline gelen samba böceği nedir, nerede yaşar gibi soruların cevapları araştırılıyor. Görünüşü hamam böceğine benzeyen samba böceği nedir? Burger King Samba böceği ne? İşte detaylar...

Samba böceği nedir?

Brezilya’da samba böceği adı verilen bir böcek türü vardır. Bu böcekler, samba dansını andıran bir şekilde yürürler. Boyları yaklaşık 2 cm, rengi kahverengi ve antenleri uzundur. Çoğunlukla çürüyen bitki ve hayvan kalıntıları ile beslenirler. Kimi insanlar, bu böcekleri ev hayvanı olarak tutarlar.

Samba Böceği Nedir (1)

Samba Böceği ile Hamam Böceği arasındaki fark

Samba böceği ile hamam böceği birbirine karıştırılmış olabilir. Hamam böceği, ev ve iş yerlerini istila eden, zararlı bir böcektir. Hamam böceklerinden kurtulmak için, evi temizlemek, yiyecek artıklarını yok etmek ve zehirli yemler kullanmak gerekir. Hamam böcekleri, samba böceğinden daha iri, daha koyu renkli ve daha çevik böceklerdir.

Araştırılan konulardan birisi de geçtiğimiz aylarda bir vatandaşın Samba markalı cipsinden çıkan böcek oldu. Esra isimli şikayetvar kullanıcısı şu şekilde dile getirdi:

Samba acı baharat çeşnili cipsinin içinden böcek kurusu gibi bir şey çıktı. İnsanların sağlığını hiçe sayamazsınız, hele ki küçük çocukların varsa daha dikkatli olmanız gerekirdi. "Çocuğum istedi diye aldım" bahanesi kabul edilemez. Bu durum karşısında ne yapacağımızı bilemiyoruz ve güvenimiz sarsıldı. Zaten 101'den aldığımız ürünlerde de ya küflenmiş ya da bir şeyler çıkıyor. Fiyatlar kadar insan sağlığını da düşünmenizi rica ediyoruz.

Samba Böceği Nedir

Burger King Samba 

Vatandaşlar Burger King'in hamburgerinde samba böceği çıktığını iddia eden TikTok paylaşımları artmaya başladı. Durumla ilgili yetkililerden hala resmi bir açıklama gelmedi.

https://www.tiktok.com/@lxlirq/video/7122500338967465218?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Samba Böceği Nedir Burger King Samba

Selçuk Özdağ Manisa'da basın mensuplarıyla buluştu Selçuk Özdağ Manisa'da basın mensuplarıyla buluştu

Burger King'ten Konuyla İlgili Açıklama Geldi

Burger King'in yaptığı açıklama şu şekilde: 

Etin üzerindeki delikler, burgerin broiler adı verilen fırınlarda en iyi şekilde pişirilebilmesi ve ısının her alanına eşit şekilde dağılabilmesi için açılır. Ürün üzerinde gözlemlenen kabarcıklar da piştikten sonra deliklerden çıkan et suyunun yüzeyde kalmasından kaynaklanmaktadır. 
Detaylı bilgilere https://www.neyediginibil.com/products/burger-king/whopper/ üzerinden ulaşabileceğiniz gibi ek sorularınız olması durumunda bizimle, marka tarafıyla da görüşebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi