Voleybol kadın milli takımımız Milletler liginin ardından Avrupa Şampiyonasını da kazanarak bizi gururlandırmaya devam ediyor. Kazandıkları başarılar kadar tkaımda yer alan ve almayan oyuncularda sürekli konuşuluyor. Özellikle Milletler liginde çok iyi performans gösteren Saliha Şahin neden milli takımda yok? Sorusu sık sık soruluyordu. İşte cevabı...

Saliha Şahin neden milli takımda yok?

Saliha Şahin, Ankara’da Dünyaya gözlerini açan bir voleybolcudur. 1998 yılında 5 Kasım’da dünyaya gelen Saliha Şahin, 1,83 m uzunluğundadır. Eczacıbaşı VitrA takımında smaçör olarak görev yapan Saliha Şahin, Karayolları altyapısında yetişti. 2018 yılında Eczacıbaşı VitrA’ya transfer olan Saliha Şahin, bir sezon Karayolları’nda kiralık olarak forma giydi. 2019-2020 sezonunda ise Eczacıbaşı VitrA’ya katıldı.

Muşlular, Japonya'ya alabalık yediriyor Muşlular, Japonya'ya alabalık yediriyor

Turuncu beyazlı takımda 2019 yılından bu yana forma giyen Saliha, ilk kupasını 2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı alarak kazandı ve daha sonra ilk kez yer aldığı 2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda ikinci oldu. Saliha Şahin, 2020-2021 sezonunda da 2020 AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası’nda şampiyonluk sevinci yaşadı.

Saliha, hem Altyapı Milli Takımlarında hem de Türkiye Kadın Voleybol Takımı’nda başarıyla oynayan bir voleybolcu. U20 Dünya Kupası’nda dördüncü, U23 Dünya Şampiyonası’nda ise şampiyon olan Saliha, 2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde ikincilik kazanan kadroda da yerini aldı. Saliha Şahin 2023 yılında Milletler liginin kazanan kadroda'da yer almıştı.

Saliha Şahin neden milli takımda yok SG

Saliha Şahin Başarıları

Kulüp Başarıları
2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası -  Şampiyonluk
2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası -  İkincilik
2020 AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası -  Şampiyon
2022 CEV Kupası -  Şampiyon
2022 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası -  Bronz Madalya
2023 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi -  İkincilik
Milli Takım
2017 U23 Dünya Şampiyonası -  Altın Madalya
2021 Milletler Ligi -  Bronz Madalya
2023 Milletler Ligi -  Altın Madalya

Saliha Şahin neden milli takımda yok? Sorusu sürekli kullanılıcılar tarafından soruluyor. Santarelli bu soruya cevap olarak "Saliha, yaz boyunca bizimle çok iyi çalıştı. Oynamaya ihtiyacı vardı. Bu onun için önemli bir şey.’’ Demişti. Bu gelişmenin aradından Saliha Şahin Avrupa Şampiyonası kadrosundan çıkartıldı ama Milli takımın geniş oyuncu kadrosunda yer almaya devam ediyor.

Kaynak: Mehmet Pamuk