Saç egzaması sorununa artık son! Tek damlada kökünü kurutuyor! Sadece şampuanınızın içine eklemeniz yeterli olacak.Sizde kepek, kuruluk, dökülme ve kaşıntıya dur diyebilirsiz...

Saç egzaması, sıklıkla en yaygın görülen saç sorunları arasında yer almaktadır. Saç köklerinde meydana gelen egzama, kaşıntı, kuruluk gibi hatta kepeğe de sebep olabiliyor. Saç egzaması önlenemediği sürece saç dökülmesi de artırıyor. Bunun için sizde sağlıklı saçlara sahip olmak ve saç egzamasından kurtulmak istiyorsanız sunacağımız doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle bazı doğal yağları şampuanın içine eklemek saç egzamasının kökünü tamamen kurutuyor. İşte detaylar...

Saç Egzaması

Egzama, kepek, kuruluk ve kaşıntı gibi en yaygın saç problemleri arasında yer alıyor. Saçlarınızın çok fazla döküldüğünü mü fark ettiniz? Kaşıntıdan duramıyor musunuz? Bu gibi sorunlarınız varsa işte size doğal çözüm önerilerimiz.

Genetik faktörler, günlük yaşamın stresi, uykusuzluk, sağlıksız beslenme gibi pek çok etken saç köklerini zayıflatarak dökülmesine sebep olur. Bunun sonucunda saç problemleri yaşarız.

Saç Egzaması (1)

Saç dökülmesini tetikleyen bir diğer durum ise saç diplerindeki kuruluk, kaşıntı ve egzama rahatsızlığıdır. Saç diplerini rahatlatmak ve saç kuruluğuna bağlı olarak oluşan dökülmeyi durdurmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunun için saç derinize uygulayacağınız yağlarla masaj yaptığınızda bu sorunu kökten çözebilmeniz mümkündür.

İyileştirici özellikleriyle bazı doğal yağlar saç derisini rahatlattığı gibi saç köklerini güçlendirerek kan dolaşımı hızlı hale getiriyor. Bu durumda da saçlarınız hem hızlı  hemde daha güçlü bir şekilde uzuyor. 

Saç Egzaması (2)

Ancak tüm doğal yağlar hem saç uzatma konusunda hem de saç diplerindeki kaşıntıyı bitirme konusunda başarılı değildir. Bazı yağlar bu konuda daha iyi performans gösterir. İşte saç dipleriniz için kullanabileceğiniz o mucizevi doğal yağlar...

Sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayali olmuştur. Hayat boyu pek çok sorunla karşı karşıya gelmek ortaya çıkan saç sorunlarına sebep olmaktadır. En sık yaşanan saç sorunlarının başında saç dökülmesi gelir. Ancak kepek, egzama, iltihaplanma ve kuruluk da saç diplerinde sıklıkla görülen sorunlardan biridir.Saç diplerinizde kuruluk ve kaşıntı günlük hayatınızı doğrudan etkiler. Gün içinde kendinizi rahatsız hissetmenize sebep olur. Hasarlı saç derisi saç sağlığını da etkiler.Saçların aşırı kuruması ve kepek olması,  önlemek için bazı doğal yağlardan sizde faydalanabilirsiniz.

Soğan Yağı 

Soğan yağı nedir ne işe yarar

Soğan yağı, saç güçlendirici özellikleriyle kükürt ve saç hasarından koruyan antioksidanlar gibi zengin besinler içerir.Kürkürt saçta güçlendirerek kırılmaya ve incelmeye karşı saçlarınızı daha dirençli hale getirirken aynı zamanda sağlıklı saç büyümesi için temel bir unsur olan kolajen üretimini artırır.Hem saçın parlaklığını ve kalınlığını artırır Hem de saç diplerini rahatlatır. Kepek, kaşıntı ve egzamaya da iyi gelir. Yağın antimikrobiyal ve antifungal özellikleri, yaygın bir neden olan saç derisi enfeksiyonları ile savaşır ve saç dökülmesini durdurur.

Argan Yağı 

argan yağı

Halk arasında "sıvı altın" olarak adlandırıla Argan yağı, C, A ve E vitaminleri, antioksidanlar, linoliek asit ve omega-6 yağ asitleri ile yüklüdür. Saç nemledirir be yumuşatır. Kırılmayı azaltır. Saçı UV ışınlarından ve ısıdan kaynaklaranan hasara karşı korur.Besin açısından zengin bu yağ, saçı içten besleyerek, elastikiyetini artırarak ve saç dökülmesini azaltarak sağlıklı saç uzamasını destekler. Ayrıca saç büyümesi için sağlıklı bir ortamın korunmasından çok daha önemli olan saç köklerini nemlendirir.

Hint Yağı 

hint yağı

Hint yağı, saç bakımının altın devrimi gibidir içerisinde bulunan E vitamini, mineraller ve proteinler açısından zengin bu yağ saç uzamasını desteklediği gibi ayrıca saç kırıklarını da onarır. Hint yağında önemli bir bileşen olan risinoleik asidin saç derisinin pH'ını dengelemekte oldukça başarılıdır. Hem saç köklerini tazeler hem de saçın doğallığını korur.

Biberiye Yağı 

biberiye yağı

Biberiye yağı, sinir gelişimini desteleyen, kan dolaşımını iyileştiren ve iltihap önleyici özelliklere sahip güçlü bir bileşendir. Ayrıca saç derisini iyi beslenmiş ve sağlıklı tutan A, C ve b6 vitaminleri açısından zengindir. Birçok tıbbi çalışmada Biberiye yağının yaygın bir saç uzatma tedabisi olan minoksidil kadar etkili olduğu da yapılan pek çok araştırmada kanıtlanmıştır.

Çay Ağacı Yağı 

Çay Ağacı Yağı 

Çay ağacı yağı, inanılmaz mucizevi temizleme özelliği ile ünlü bir yağdır. Saç sorunlarını ortadan kaldırma ve kökleri besleme yeteneği, onu saç bakımında kullanılan harika yağlardan biri yapmaktadır. Çay ağacı yağı saç incelmesi ve kepek de dahil olmak üzere çeşitli saç sorunlarına fayda sağlayabilir.Amerikan Dermatoloji Akademisi Dergisi'nde yapılan bir araştırma çay ağacı yağının şampuanın içine eklenerek uygulandığında daha etkili olduğunu ortaya çıkardı. Çay ağacı yağı ayrıca düzenli kullanıldığında saç köklerini besleyerek uzamasına da yardımcı oluyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Kanser tedavisinde tarihi adım Hatay'dan geldi Kanser tedavisinde tarihi adım Hatay'dan geldi

Hindistan cevizi yağı saç, cilt ve vücut bakımında çok sık kullanılır. Saç uzamasını destekler. Saç uzaması ve saç sağlığı için en güçlü seçenek olan uygun fiyatları yağlardan biridir.

Hindistan cevizi yağı güçlü antimikrobiyal özelliklere sahip olan antioksidanlar, E ve K vtaminleri, laurik asit açısından zengindir. Bu yağ çuğu doğal yağdan daha etkilidir. Saç köklerini nemlendirir.

Saç diplerine etkili bir şekilde nüfuz ederek protein kaybını engeller. Saçın gücünü artırır. Yıpranış ve aşırı işlem görmüş saçlar için faydalıdır. Laurik asit, saç derisi sağlıını koruyarak saç uzamasını da destekler. 

Kaynak: Hatice Zeybek