Rishi Sunak, İngiltere'nin yeni Başbakanı olmasıyla birlikte birçok kişi tarafından merak edilen isimler arasında yer aldı. İngiltere başbakanlık seçimlerinde, diğer adayların çekilmesiyle birlikte tek aday olarak kalarak başbakan seçilen Rishi Sunak'ın hayatı hakkında bilgiler araştırılıyor. Peki, Rishi Sunak kimdir, kaç yaşındadır? işte ayrıntılar...

Rishi Sunak kimdir?

Rishi Sunak, Birleşik Krallık’ın başbakanı ve Britanyalı bir siyasetçidir. Şubat 2020’den Temmuz 2022’ye kadar Hazine Şansölyesi olarak görev almıştır. Muhafazakâr Parti’nin bir üyesi olan Sunak, Hazine Bakanlığı’nda Temmuz 2019’dan Şubat 2020’ye kadar baş sekreter olarak çalışmıştır. 2015’ten beri Richmond (Yorks) bölgesinden parlamentoya seçilmiştir.2001’den 2004’e kadar Goldman Sachs’ta iş bulmuştur.

RİSHİ SUNAK KİMDİR (1)

Sunak, 2001-2004 yılları arasında Goldman Sachs’te görev yaptı. Sunak, 13 Şubat 2020’den 5 Temmuz 2022’ye kadar da Hazine Bakanlığı yaptı.Sunak, Temmuz ayında Başbakan Johnson’a yönelik eleştirileri nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Sunak, “Ülkemizin büyük sorunları var. Halk, hükümetin doğru, becerikli ve ciddi bir şekilde işlemesini hak ediyor. Bu standartlar için mücadele etmenin önemli olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle görevi bırakıyorum” dedi.

Rishi Sunak kökeni ne?

24 Ekim 2022’de Birleşik Krallık’ın tarihindeki ilk Hint asıllı ve en genç başbakan olmuştur.

Aynur Akgün kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Aynur Akgün neden gündem oldu? Aynur Akgün kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Aynur Akgün neden gündem oldu?

Rishi Sunak kaç yaşında?

Rishi Sunak 43 yaşındadır.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek