TEKNOFEST’te Ege Üniversitesi standı, bilim ve teknoloji temalı projeleriyle dikkat çekti. Stantta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da Egeli gençlerin yanında yer aldı. 

TEKNOFEST Ankara, Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan 125 kurumun katılımıyla gerçekleştirildi. Festival, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Etimesgut Havaalanı’nda düzenlendi. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, çeşitli etkinlikler ile beş gün sürdü.

Festivalde Ege Üniversitesi standı, bilim ve teknoloji temalı projeleriyle büyük ilgi topladı. Standı ziyaret eden YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, öğrencilerden ve öğretim elemanlarından projeleri hakkında bilgi aldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da standta öğrencilerin yanında yer aldı ve onlara destek verdi.

“TEKNOFEST yarışmalarında çıta her seferinde daha yukarıya çıkıyor”

TEKNOFEST Ankara, üniversitelerin bilim ve teknoloji projelerine ev sahipliği yaptı. Festival, Ankara Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, festivaldeki üniversite stantlarını gezdi.

Kırkağaçlı öğrenciler TEKNOFEST'te Kırkağaçlı öğrenciler TEKNOFEST'te

Özvar’ın ziyaret ettiği stantlardan biri de Ege Üniversitesi standı oldu. Standta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da Özvar’a eşlik etti. Özvar, Egeli akademisyen ve öğrencilerin projelerini ilgiyle dinledi ve onlara başarılar diledi. Özvar, proje ekipleriyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

YÖK Başkanı Prof. Dr.  Özvar, “Ülkemizin bilim, sanayi ve teknolojide gelişimini sahneleyen TEKNOFEST’te stantları gezerken  Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek gençlerimizin, öğrencilerimizin bilim ve teknolojiye olan ilgi ve yeteneğine bir kez daha şahit olduk. TEKNOFEST yarışmalarında çıtanın her seferinde daha yukarıya çıktığını gözlemliyoruz. Üniversitelerimizin teknolojinin en önemli alanlarında her yıl üzerine bir şeyler koyarak daha güzel ürünler ortaya koyduklarını görüyor ve onlarla iftihar ediyoruz” dedi.

“Türkiye Yüzyılı'nı, Akademinin Yüzyılı yapmak için var gücümüzle çalışacağız”

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar'ın ve festivale gelen ziyaretçilerin Ege Üniversitesi standına göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuna liderlik eden, Gençlerimize daima güvenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılarak şereflendirdiği, üniversitemizin paydaşı olduğu teknoloji festivalimiz çoşkuyla ve yoğun bir katılımla sona erdi. YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar, TEKNOFEST Ankara’da Üniversitemiz standımı  ziyaret ederek öğrencilerimizden projeleri ile ilgili bilgi aldı. Üniversitemizde oluşturduğumuz bilimsel ekosistemin çıktılarını Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi olan TEKNOFEST’te  sergilemek ve beğeni alması bizler için onur ve gurur verici.  YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar hocamızda standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Kendisine yaptığımız çalışmalar hakkında bilgiler verdik. Üniversitemizde  hayata geçirdiğimiz  ekosistem ile Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesine katkı vererek, bilim ve teknoloji geliştiren nitelikli insan gücü yetiştirmeye  devam edeceğiz. Tam bağımsız, Güçlü Türkiye'nin aydınlık yarınları için Türkiye Yüzyılı'nı,  Akademinin Yüzyılı yapmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi