Vatandaşlar tarafından arama motorlarında sıkça aratılan isimlerden biri de iş insanı Recai Çakır oldu. Peki Recai Çakır kimdir aslen nerelidir kaç yaşındadır? Sizler için araştırdık...

Recai Çakır kimdir?

Recai Çakır 1981 yılında baba mesleğini yapmak için Kapalıçarşı’ya adım atmış 1986 yılında ise Bodrum’da Kadıkale Resort’u kurmuştur.

Bir dönem tekstil işi ilede uğraşan iş adamı Recai Çakır günümüzde Turizm ve İnşaat Sektörünün öncü isimleri arasında yer almaktadır.

Recai Çakır kimdir aslen nerelidir kaç yaşındadır (4)

Biri kız toplam 6 kardeştir. Babası memleketi Gaziantep’te sarraflık yapmıştır. İşleri büyütmek için İstanbul’a yerleşmiştir. Önce iki kardeşi ile daha sonra tüm kardeşleri ile İstanbul’a taşındıklarını belirtmiştir. 2017 yılında ablası vefat etmiştir. TTYD Başkan Yardımcısı ve Bodrum-Kadıkalesi Sianji Well Being Resort’un Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Bodrum'un sağlık turizmine yatırım

Son yıllarda, turizm için en fazla yatırım yapılan yerlerin başında gelen Bodrum’da, sezonu 12 aya çıkartmayı başaran iş insanı ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Bodrum’un ‘sağlık turizmindeki payına’ yatırım yapıyor.

Recai Çakır kimdir aslen nerelidir kaç yaşındadır (3)

10 Aralık Kim milyoner Olmak ister olacak mı? Neden yok? Milyoner yayından kalktı mı? Milyoner hangi gün yayınlanıyor? 10 Aralık Kim milyoner Olmak ister olacak mı? Neden yok? Milyoner yayından kalktı mı? Milyoner hangi gün yayınlanıyor?

Uzmanlar tarafından bugün, ‘Türkiye’nin en zengin mineralli kaplıca suyu’ olarak adlandırılan, Bodrum’da, 650 metre derinden çıkartılan sıcak deniz suyunu, 1 milyon doların üzerinde bir yatırım yaparak tesislerinde kullanan Çakır, kaplıca suyunu otelin içerisindeki havuzlardan birinde ve özel havuzlu, jakuzi ve hamamlı 5 VIP odasında hizmete sunarak Bodrum’da sezonun, yıl boyu kesintisiz devam etmesini sağlıyor.

Recai Çakır kimdir aslen nerelidir kaç yaşındadır (2)

Bodrum Gümüşlük (Kadıkalesi mevkiinde) 650 metre derinden çıkartılan ve 500 metre uzaktan Sianji Well-Being Resort’a getirtilen kaplıca suyunu, iş insanı ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, tesislerinde 12 ay boyunca turistlerin hizmetine sunuyor. Denizden 500 metre içeriye girdiği sırada, çok sayıda zengin minarellerle birleşen bu su, eşsiz bir şifa kaynağı. Aynı zamanda, -12 yıldan bu yana- denizden gelen suyu ısıtarak Thalasso havuzu olarak da kullanıma sunan Çakır, pandemide -2 senedir- hizmetlerine ek olarak kaplıca suyunu da ekleyince otelin sene boyunca açık kalmasını sağladı.

Recai Çakır evli mi? 

 Evlidir ve bu evliliğinden Çişem isminde bir kızı ve Oytun Çakır isminde bir oğlu vardır.

Recai Çakır kimdir aslen nerelidir kaç yaşındadır (1)

Recai Çakır'ın serveti nedir?

Recai Çakır'ın net serveti tam olarak bilinmese de yaptığı yatırımlarla servetinin çok olduğu anlaşılıyor.

Recai Çakır  aslen nereli?

Recai Çakır aslen Gazianteplidir.

Recai Çakır kaç yaşında?

İş insanı Recai Çakır 58 yaşındadır.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek