Arda Güler geçen sezonun ikinci yarısını Fenerbahçe'de çok yüksek bir performans göstererek geçirmiş ve tüm Avrupa devlerinin dikkatini çekmişti. Avrupa'da futbol kelimesi geçtiğinde akla gelen ilk takım olan Real Madrid Arda Güler'i kadrosuna katmak için ezeli rakibi Barcelona ile büyük bir yarış verdi ve kazanan oldu.

Türk ve İspanyol futbolseverler Arda Güler'in sahaya çıkacağı maçı merakla bekliyorlar. İşte Arda Güler sahaya ne zaman çıkar? Sorusunun cevabı...

Real Madrid maçında Arda Güler neden oynamadı?

Real Madrid'e transfer olduğu sezon ilk antrenmanlarda sakatlık geçiren Arda Güler 14 Ağustos'da dizinden menisküs ameliyatı geçirmişti. Ardından sahalara dönmesi merakla beklenen Arda'nın Braga maçında oynaması bekleniyordu.

Teknik direktör Ancelotti Arda'ya Braga maçında da şans vermedi ve onu hangi maçta oynatacağı büyük merak konusu olmaya devam ediyor. Tüm takım arkadaşları Arda Real'e transfer olduğu günden beri onun ne kadar büyük bir yetenek olduğundan bahsediyor. 

Modric, Kroos gibi dünya futbol tarihinin en büyük orta saha oyuncuları Arda'nın Madrid'de oynamak için doğduğundan bahsediyorlar. Peki, Ancelloti formayı Arda'ya ne zaman verir?

arda güler

Arda Güler neden oynamıyor? 

Milli ara öncesinde Real Madrid sadece Valencia ile La Liga mücadelesine çıkacak. Bu maçta Arda'nın ilk 11'de başlaması pek mümkün gözükmüyor. Ancelotti her fırsatta Arda'nın tam hazır olması gerektğinden bahsediyor.

Bu nedenle Arda'yı ilk 11'de değil ama belki maçın sonlarına doğru sahada görebiliriz. Bir başka ihtimal ise Milli ara sonrasında ki ilk Cadiz maçı Arda milli arada ttemposunu muhakkak biraz daha artıracaktır ve takımda daha fazla süre ve sorumluluk alacaktır.

Real Madrid'in Şampiyonlar liginde 4'te 4 yaptığını da düşünecek olursak bir ihtimalde Napoli maçında Arda'nın ilk 11'de yer alması. Tüm Türkiye halkı olarak Milli gururumuzun sahaya çıkacağı ilk maçı merakla bekliyoruz.

Şampiyon babanın şampiyon kızları gurur kaynağı oldu Şampiyon babanın şampiyon kızları gurur kaynağı oldu

Arda Güler sakatlandı mı?

Ancelotti'nin yaptığı açıklamaya göre Arda Güler Braga maçının öncesinde bir kez daha sakatlandı ve oyuncunun en az 1 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor. Bu durum Arda için psikolojik olarak aşılması gereken bir bariyer olarak görülüyor olabilir.

Kaynak: Erdinç Alkan