Uzun bacaklı sinek ısırır mı? Uzun bacaklı sivrisinek zararlı mı? Uzun bacaklı sinek ısırır mı? Uzun bacaklı sivrisinek zararlı mı?

Putin'in annesi hikayesi yeniden merak edilmeye başlanıldı. Peki Putin'in annesi yaşıyor mu? Haberimizde açıkladık...

Putin'in annesinin hikayesi doğru mu?

Vladimir Putin’in resmi biyografisine göre, annesi Maria Shelomova (Maria Ivanovna Putina) olarak bilinir ve bir fotoğrafı da biyografide yer alır. Putin’in annesi 1911’de doğmuş ve 1998’de St. Petersburg’da 87 yaşında vefat etmiştir. Ancak, bazı iddialar Vera Putina adında bir kadının Putin’in gerçek annesi olduğunu öne sürmektedir. Vera Putina, Gürcistan’ın Tiflis şehri yakınlarındaki Metehi köyünde yaşamaktadır ve kendisinin 6 Eylül 1926’da Ural Dağları yakınlarında doğduğunu iddia etmektedir.

Vera Putina, Vladimir Putin’i “Vova” olarak adlandırarak, onun Platon Privalov’dan olan oğlu olduğunu ve daha sonra Taşkent’e taşındığında, ikinci kocası Georgy Osepashvili’nin "Vova"yı kabul etmediği için onu başka bir aileye vermek zorunda kaldığını söylemiştir. Vera’nın kızı Luba, köydeki herkesin Putin’in aileden biri olduğundan şüphe duymadığını belirtmiş, hatta Rus gizli servis ajanlarının kan örneği almaya geldiğini iddia etmiştir. Köy sakinlerinden Dali Gzirishvili, Putin ile aynı okula gittiğini söylemiştir. Ancak bu iddialar resmi kaynaklar tarafından doğrulanmamış ve somut bir kanıt sunulmamıştır. Zeit gazetesi, gerçeğin sadece Vladimir Putin tarafından bilinebileceğini belirtmiştir.

Metehi köyünün Rus görevliler tarafından korunduğu ve köye girenlerin öldürüldüğü iddiaları da bulunmaktadır. Rus gazeteci Artyom Borovik’in ölümü ve Vera Putina hakkında yaptığı belgesel, Putin’in çocukluğu hakkında spekülasyonlara yol açmıştır. İtalyan gazeteci Antonio Russo’nun ölümünden önce Vera Putina ile ilgilendiği söylenmiştir. Vera Putina hakkında birçok iddia ve bilgi bulunmakta ve “Putin’s Mama” adlı bir belgesel, Vera Putina ve köy sakinlerinin görüşlerine odaklanmıştır.

Belgeselin yönetmeni Ineke Smiths, çekimler sırasında herhangi bir zorlukla karşılaşmadığını belirtmiştir. Zeit gazetesinin köy sakinleriyle yaptığı röportajlarda da Metehi köyüne girişte herhangi bir zorluk yaşanmadığı ifade edilmiştir.

Daha önce, Vladimir Putin’in annesinin yaşadığı köyün girişinin yasaklandığı ve köye giren herhangi bir kişinin hemen öldürüleceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialara göre köy ayrıca sıkı bir şekilde korunmaktaydı. Resmi kayıtlara göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in annesi 1998 yılında St. Petersburg’da vefat etmiştir.

İddiaların fotoğrafında görülen kadın, Vera Putina adında, kendisini Putin’in annesi olarak tanıtan bir kadındır. Fakat Vera Putina’nın Putin’in gerçek annesi olduğunu doğrulayan resmi bir belge ya da kesin bir kanıt mevcut değildir. Vera Putina’nın yaşadığı Metehi köyüne girişin yasak olduğu iddiası ise gerçeği yansıtmamaktadır. Hollandalı yönetmen Ineke Smiths, 2003 yılında “Putin’s Mom” adlı bir belgesel yapmış ve bu belgeselde Vera Putina’nın iddialarına yer vermiştir.

Putin'in annesi yaşıyor mu?

Vladimir Putin’in annesi olarak bilinen Maria Shelomova (Maria Ivanovna Putina), 1911’de dünyaya gelmiş ve 1998’de 87 yaşında St. Petersburg’da vefat etmiştir. Yine de, bazı söylentilere göre Putin’in asıl annesi Vera Putina olup Gürcistan’da yaşamakta olduğu iddia edilmektedir. Ancak bu tür söylentilerin gerçekliği hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir.

Kaynak: Haber Merkezi