Emekli vatandaşlara müjde! PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nedir ve Kasım 2023 Dönemi Faizleri Ne Kadar? İşte tüm detaylar haberimizde...

Ptt Emekli Kredisi Nedir?

ptt emekli kredisi

Türkiye'de emekliler arasında yaşanan müjdeli bir gelişme yaşanıyor. PTT emekli vatandaşlar için özel bir kredi promosyonu başlatarak 80.000 TL  nakit kredi imkanı sunuyor. Son zamanlarda bu fırsat son derece yoğun ilgi görüyor. PTT, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyurularla, emekli maaşlarını PTT'den alan herkes için cazip faiz oranlarıyla kredi fırsatı sunacağını ilan etti.

Maaşını PTT iş yerlerinden alan emekliler artık PTT Şubelerine gitmeden kredi alabiliyor.

Emekliler Ptt Emekli Kredisi ile  80.000 TL nakit kredi alma şansına sahipler ve başvurularını Aktif Bank aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Bu fırsat sayesinde emekliler, hayallerini gerçekleştirebilir, acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir veya finansal hedeflerine ulaşabilirler.

PTT Emekli Kredisi başvurusu nasıl yapılır?

PTT Emekli Kredisi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Emekli maaşınızın yattığı hesap numaranızı ve kimlik belgenizi yanınızda bulundurarak PTT şubesine gidin ve PTT personeline emekli kredisi başvurusu yapmak istediğinizi belirtin. PTT personelinin size başvuru formu verecektir.Yapmanız gereken başvuru formunu doldurup gerekli evrakları tamamlayıp teslim etmektir.

  • PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için PTT şubelerine gitmeden kolaylıkla yapabileceğiniz diğer bir yöntem olarak da akıllı telefonunuza PTT mobili indirdikten sonra sisteme giriş yaparak kredi başvurusu yapabilirsiniz.  Başvuru yapmak isteyenler, "PTT" yazıp aralarına boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını yazarak bu mesajı ücretli olarak ''3050'' numarasına gönderebilirler. Gönderilen mesajın ardından, başvuru sahipleri kimlik numaraları üzerinden kredi onayları hakkında bilgi içeren kısa mesaj gönderilecektir.Ancak bu yöntem ile kredinizin onaylanma süreci 15 güne kadar uzayabilir.

 Bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyenler, PTT'nin resmi internet sitesi üzerinden veya kısa mesaj ile başvuruda bulunabilir bu fırsattan yararlanabilir.

Ptt Emekli Kredisi Başvurusu ve Kasım 2023 Dönemi Faizleri

PTT, emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara uygun koşullarda kredi imkanı sunuyor. PTT emekli kredisi başvurusu ve Kasım 2023 dönemi faizleri oranları hakkında bilmeniz gerekenler şunlar:

PTT emekli kredisi almak için, emekli maaşınızın PTT’den yatırılması ve kredi çekeceğiniz bankanın PTT ile anlaşmalı olması gerekiyor. PTT kredi başvurusu yapmak için, krediyi çekeceğiniz bankanın web sitesi üzerinden veya SMS yoluyla kredi talep etmeniz mümkünkür.

PTT emekli kredisi veren bankalar arasında Aktifbank, Denizbank, Ziraat Bankası, TEB, Halkbank, ING Bank ve diğerleri bulunuyor. Bu bankaların faiz oranları, %1,49 ile %4,19 arasında değişiyor. Kredi tutarı 1.250 TL ile 80.000 TL arasında değişerek 60 ay vade fırsatı sunuyor.

Diyarbakır'da milyonluk dev yatırım: vatandaşa ekmek kapısı açılacak Diyarbakır'da milyonluk dev yatırım: vatandaşa ekmek kapısı açılacak

PTT emekli kredisine faiz uygulamayan bankalar ise Ziraat Katılım gibi katılım bankalarıdır. 

Ptt Emekli kredisi başvurusu ve kasım 2023 dönemi faizleri  ise  bankadan bankaya değişmekle birlikte, %1,49 ile %4,19 arasında değişmektedir . Bazı katılım bankaları ise faiz uygulamadan kar payı sistemiyle çalışmaktadır. PTT emekli kredisi tutarı 1.250 TL ile 80.000 TL arasında değişerek 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. 

PTT Emekli Kredisi Hesaplama

PTT emekli kredisi almak istediğinizi varsayarak aşağıdaki tabloda verilen faiz oranlarına göre aylık taksit tutarlarınız hesaplayabilirsiniz.

Vade (Ay)  Faiz Oranı (%) Aylık Taksit (TL) Toplam Geri Ödeme (TL)
12   1.89   961.23  11.534.76
24  2.19 544.90  13.077.60
36  2.49 412.52 14.850.72
48  2.79 349.88 16.794.24
60 3.19 306.65 18.399.00
Kaynak: Hatice Zeybek