Gaziantep’te bir polis helikopterinin Nurdağı’nda ıssız bir yerde düştüğünü ve helikopterdeki iki pilotun şehit olduğunu, bir teknisyenin de yaralanmıştır. Şehit olan pilotlar ve yaralı teknisyen, kurtarma ekipleri tarafından enkazdan çıkartılarak hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde jandarma güvenlik önlemi aldı ve inceleme ekibi çalışmaya başladı. Sizce Polis Helikopteri Neden Düştü? merak ettiğiniz sorularınızı haberimizde açıkladık...

Polis Helikopteri Neden Düştü?

Polis helikopteri neden düştü, henüz net değil. Fakat, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, helikopterin Gaziantep’in Nurdağı’nda Kartal Köyü yakınlarında kırıldığını duyurdu. Helikopterdeki iki pilot şehit düştü, bir teknisyen de yaralı. Helikopterin kaza sebebi araştırma sonucunda ortaya çıkacak. 

Helikopter kazalarının çoğunun hava durumu, motor bozukluğu, pilot yanlışı, yön duygusunu kaybetme, teknik arıza ve kuşa çarpma gibi sebeplerden kaynaklanmışta olabilir.

Polis Helikopteri Neden Düştü

Polis helikopteri, dün saat 22.49’da Nurdağı’nın Kartal köyü civarında düştü. Helikopterde, Havacılık Daire Başkanlığı’nda çalışan Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen, Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk ve bir teknisyen vardı. Helikopter, Hatay’daki görevini bitirip Gaziantep Havalimanı’na giderken sinyal vermemeye başladı. Helikopterin düştüğünü gören Kartal köyü halkı ihbar etti. Köylüler, 6 kilometre uzakta helikopterin parçalanmış halini buldu.

En iyi hurma hangisi? En pahalı en ucuz hurma çeşitleri En iyi hurma hangisi? En pahalı en ucuz hurma çeşitleri

Polis Helikopteri Neden Düştü (1)

Olay yerine polis, jandarma, AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri geldi. Ekipler, 2 pilotun şehit olduğunu, teknisyenin yaralandığını tespit etti. Yaralı teknisyen, ambulansla Gaziantep Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Pilot Gülen ve sözleşmeli pilot Öztürk’ün cenazeleri de enkazdan çıkarılıp aynı hastaneye gönderildi. Kaza yerinde jandarma güvenlik önlemi aldı, uzman ekipler inceleme yaptı.

Polis Helikopteri Neden Düştü (3)

Polis helikopterinin kırıldığını sosyal medyada paylaşan ilk kişi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya oldu. Bakan Yerlikaya, Gaziantep’in Nurdağı’nda Kartal Köyü’nde bir polis helikopterinin kırıldığını ve 2 pilotun şehit, bir teknisyenin de yaralı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bu akşam Hatay Havalimanından Gaziantep Havalimanına gitmek üzere havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığına ait EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü civarında kırılmıştır. Helikopterimizle saat 22.49’da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi son kez irtibat kurmuştur. Helikopterimizdeki 2 pilotumuz şehit düşmüş, teknisyenimiz yaralanmıştır. Allah, kahraman pilotlarımıza rahmet eylesin, ailelerine, Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza sabır versin. Şehitlerimizin makamı yücedir. Yaralı polisimize acil şifalar temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’te helikopter kırılması sonucu 2 pilot şehit oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü, şehit pilotlar için başsağlığı mesajı yayınladı. Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk’ün Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin dedi. Açıklamada,

“03.02.2024 tarihinde Havacılık Daire Başkanlığı’nda çalışan Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk, Gaziantep Nurdağı’nda helikopterleri kırıldı. Şehit pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim” denildi.

Kaynak: Haber Merkezi