Vatandaşlarımızın merak ettiği isimlerden biri olan Sabri Çelebi'nin kim olduğu araştırılıyor. Sabri Çelebi kimdir, öldü mü gibi soruların cevabı haberimizde...

Sabri Çelebi kimdir?

Palalı Sabri kimdir, Sabri Çelebi öldü mü, gibi soruların cevabı araştırılıyor. Sabri Çelebi, fuhuş yaptırdığı iddia edilen kadınlarla ilgili olarak yargılandığı davada tutuklu bulunan sanıklarla birlikte serbest bırakılmıştı. Ancak Sabri Çelebi, İstanbul Beyoğlu’nda silahlı bir saldırıya maruz kalarak öldü. Sabri Çelebi, Fas-İstanbul arasında fuhuş hattı kurduğu öne sürülen bir suç örgütünün lideri olarak da biliniyordu. Çelebi, kadınları fuhşa zorlamak suçundan 248 yıl hapis istemiyle yargılanmış ancak 6 ay önce beraat etmişti. 

Palalı Sabri Adıyla Bilinen Sabri Çelebi Kimdir Sabri Çelebi Öldü Mü (2)

Gezi olaylarında göstericilere saldırmıştı

Taksim’deki Gezi Parkı protestolarında palayla eylemcilere saldıran Sabri Çelebi ve 3 sanık, İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkmıştı. 11 Mayıs 2017 tarihli karar duruşmasında, Sabri Çelebi, biri polis 4 kişiyi “kesici aletle kasten yaralama” suçundan dolayı 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca, bir kadını zırhla yaraladığı için de 9 bin lira adli para cezası almıştı.

Palalı Sabri Adıyla Bilinen Sabri Çelebi Kimdir Sabri Çelebi Öldü Mü (1)

Belinden çıkardığı silahla Çelebi'ye ateş etti

Olay, 01.30 sıralarında Beyoğlu Talimhane'de meydana geldi. Sabri Çelebi aracıyla giderken, bir kişi tarafından durduruldu. Aracı kullanan Çelebi'nin yanına gelen kişi, ile çelebi arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında şüpheli Çelebi'ye yumruk atmaya başladı. Saldırganın arkadaşları da olay yerine geldikten sonra, saldırgan belindeki silahı çıkarıp Çelebi’ye ateş açtı. Çelebi yaralı halde kendi arabasıyla hastaneye ulaştı.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın, Sabri Çelebi hayatını kaybetti.

23 ilde 61 şüpheliye FETÖ 'Kıskaç'ı 23 ilde 61 şüpheliye FETÖ 'Kıskaç'ı

Palalı Sabri Adıyla Bilinen Sabri Çelebi Kimdir Sabri Çelebi Öldü Mü (3)

Kaynak: Haber Merkezi