Vatandaşlarımızın sıkça arattığı isimlerden biri haline gelen Özlem Hanelçi'nin kim olduğu sorgulanıyor. Geçtiğimiz yıllarda CHP'den istifa eden Özlem Hanelçi kimdir? İşte detaylar...

Özlem Hanelçi kimdir?

Özlem Hanelçi kaç yaşında aslen nereli gibi soruların cevabı araştırılıyor. Aslen İstanbullu olan  Hanelçi pilates,  yoga eğitmenidir. Aynı zamanda Türkiye’de konutla dolandırılanlar hak sahipleri platform başkanı'dır.

Adam Buksa kimdir? Antalyaspor forveti Adam Buksa kaç yaşında? Buksa boyu kaç cm? Adam Buksa kimdir? Antalyaspor forveti Adam Buksa kaç yaşında? Buksa boyu kaç cm?

Özlem Hanelçi Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli Özlem Hanelçi'ye Ne Oldu (2)

Özlem Hanelçi'ye ne oldu?

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları tarafından ahlaksızca teklif edildiğini ve korkutulduğunu öne süren Hanelçi, CHP’de parti vizyonundan habersiz insanların çalıştığını ve yaşadığı olayın üstünün kapatıldığını A Haber’de anlatmıştır. Hanelçi’nin başına gelen taciz vakası, CHP’de ardı ardına meydana gelen taciz ve tecavüz hadiselerinin bir devamı olmuştur.

Twitter yani X hesabından geçtiğimz yıllarda Hanelçi: "Maltepe'deki kadın arkadaşa taciz olayını duydum. Bana da CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları ahlaksızlık yaptı. Şikayet ettim, tehdit edildim. Canan hanımın (Kaftancıoğlu) hiç sesi çıkmadı. CHP'de maalesef kadın olarak siyaset yapmak zor" ifadelerini kullandı.

Özlem Hanelçi Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli Özlem Hanelçi'ye Ne Oldu

''CHP'de hep üstü örtülür''

Hanelçi: Spor eğitmenliği yapıyorum. Özgür A. adlı kişi iki yıl önce beni telefonla rahatsız etti, edepsiz önerilerde bulundu, evine çağırdı. Taciz olayını 1.5 yıl önce genel merkeze ve Kemal Kılıçdaroğlu’na bildirdim fakat hiçbir sonuç alamadım. CHP bu gibi durumlara müdahale etmez. Hep gizlerler. Benim saygınlığımı zedelemeye kalktılar. Bu yüzden partiden ayrıldım.

''Dalga konusu yaptılar''

Yasin I. tarafından tacize uğradım bir yıl sonra. Bana kadınları cinsel nesne olarak gören mesajlar gönderdi. Cinsel içerikli mesajlardı bunlar. Durumu sosyal medyada paylaşınca CHP İl Başkan Yardımcısı Saniye Yurdakul beni aradı. Canan hanımın çok kızdığını, beni İl Başkanlığına çağıracaklarını belirtti. Fakat sonrasında kimse ilgilenmedi. Ben ulaşmaya çalıştığımda da dönüş alamadım. En nihayetinde ben gittim. Ama taciz meselesi, alay edilecek bir şeymiş gibi davranıldı ve bana karşı itibar kaybettirme çabası gösterildi.

''Makamlar tacize yarıyor''

Yasin I.'nın yaptıklarını İl Başkanlığına bildirdim. Sonra akrabaları tarafından telefonla tehdit edildim. Yasin I., Gürsel Tekin'in kardeşini arıyor. 'Siz tanıyorsunuz Özlem'i. Bu olayı kapatsın' diyor. Sonra Tekin'in kardeşi beni aradı. 'Bunlar pislik adamlar' dedi. Üstelik bunlara rağmen Canan Hanım, Yasin I.'yı yönetimine almış. Yasin I.'nın eniştesi tarafından tehdit edildim. Siyasi partinin amacı kadınlara taciz mi! Ama bu adamlar makamları taciz için kullanıyorlar. Tacizi bildirdiğim halde bu adamlar partide baş tacı. Kaftancıoğlu kadın haklarını savunmuyor. Onun yüzünden birçok kadın siyasette engellendi. Partizanlıkla tacizlerin üstü örtülmeye çalışılıyor. Kadın Kolları nerede?!..

''Şikayet etsemde partide duyan yok''

ÖZLEM Hanelçi CHP'li bir aileden geldiğini söyleyerek "Babaannem Dolmabahçe'ye gelin gelmiş. Atatürk'ün akrabalarıyız. Selanik'ten geliyoruz. Şikâyet etsem ne olacak ki, kim duyuyor? Hatta kadın kabahatliymiş gibi davranıyorlar. Bu yüzden savcılığa başvurmadım. Ancak iki yıl önce CHP Avcılar İlçe teşkilatında uğradığım bir tacizle ilgili savcılığa şikâyette bulundum. Parti hiçbir şey yapmadı..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi