Survivor yarışmacısı Özgür Tetik kimdir? Sevenleri tarafından merak konusu oldu. Merak ettiğiniz soruların cevaplarını haberimizde açıkladık.

Özgür Tetik kimdir?

Özgür Tetik, 1975’te Yalova’da doğdu. Ortaokulda basketbola ilgi duydu ve uzun süre basketbol oynadı. Amatör liglerde de forma giydi. 1993’te kuvvet antrenörlüğü eğitimine girdi. Sporcu ve antrenör olarak kuvvet antrenmanlarını hem kendisi yaptı hem de başkalarına yaptırdı. 2002’de triatlon sporuyla tanıştı ve olimpik triatlon dalında mücadele etti.

Özgür Tetik Kimdir Survivor Özgür Ne Iş Yapıyor Kaç Yaşında Aslen Nereli (2)

Sonraki yıllarda eğitimine devam ederek ve farklı kulüplerde görev alarak kendini geliştirdi. NPTI level3 ve fitness federasyonu level2 antrenör sertifikalarına sahip olan Özgür Tetik, Avusturya’da Crossfit eğitimi gördü. Latin danslarına da ilgi duydu. Dans gösterilerine, yarışmalarına katıldı ve dans öğretmenliği yaptı.

Özgür Tetik Kimdir Survivor Özgür Ne Iş Yapıyor Kaç Yaşında Aslen Nereli

Triatlon sporunu bıraktıktan sonra sadece koşu yarışlarına odaklandı. Yarı maraton ve maraton dallarında yarıştı ve 2008’den sonra koşu ve kuvvet antrenörlüğü konusunda uzmanlaştı. 2010’da ultra maraton yarışlarına başladı ve yeni bir heyecan yaşadı. Son 5 yılda 50 km - 100 km ve 250 km’lik etapları birçok kez tamamladı ve şimdi sadece ultra maraton yarışçısı olarak spor hayatına devam ediyor.

Özgür Tetik Kimdir Survivor Özgür Ne Iş Yapıyor Kaç Yaşında Aslen Nereli (1)

2014’te antrenör eşi Tuğba Tetik ile Running Academy’i kurdu ve bu kurumda sporcu performans testleri yaptı. Hem profesyonel hem de amatör sporculara antrenörlük yaptı ve sporcularıyla birlikte birçok uluslararası yarışmaya gitti.

2016’da Technogym ile işbirliği yaptı ve eğitim almak için Wellness Institute İtalya’ya gitti ve burada Technogym Master Trainer oldu.Tetik, Technogym Master Trainer olarak Wellness Institute Türkiye’nin koşu eğitimlerini veriyor.

Survivor Özgür ne iş yapıyor?

Tetik, 2002 yılından itibaren triathlon yapan ve olimpik triathlon dalında mücadele eden bir sporcu ve kuvvet antrenörüdür. NPTI level3 ve fitness federasyonu level2 antrenörlük sertifikalarına sahip olan Tetik, koşu ve crossfit başta olmak üzere çeşitli sporlarla uğraşmaktadır.

Sıkça sorulan sorular

Özgür Tetik kaç yaşında ve aslen nereli?

Özgür Tetik 13 Haziran 1975 doğumludur. 47 yaşındadır. Aslen Yalova'da doğup büyümüştür.

Uyuşturucu Baronu Urfi Çetinkaya kimdir aslen nereli? Uyuşturucu Baronu Urfi Çetinkaya kimdir aslen nereli?

Özgür Tetik'in boyu ve kilosu kaçtır?

Antrenör 90 kilogram olup boyu ortalama 1.80 santimetredir.

Özgür Tetik alevi mi?

Bu konu hakkında bir bilgi  yer almıyor fakat Özgür Tetik'in giyim tarzı, saç stili alevi olduğu yönünde söylentiler var.

Özgür Tetik'in eşi kim?

Survivor yarışmacısı Özgür Tetik 1995'te Tuğba Tetik ile evlenmiştir. Çocukları yoktur.

Tuğba Tetik, eşi Özgür Tetik ile birlikte 2014 yılında Running Academy adlı bir kurum kurmuştur. Bu kurumda, farklı spor branşlarıyla ilgilenen sporcuların performanslarını ölçmekte ve antrenmanlarını yapmaktadır. Tuğba Tetik, kendisi de koşu ve kuvvet koçluğu eğitmeni olan bir sporcudur.

Özgür Tetik Kimdir Survivor Özgür Ne Iş Yapıyor Kaç Yaşında Aslen Nereli (4)

Spor hayatına ilkokulda voleybol oynayarak başlamış ve daha sonra birçok kulüpte amatör olarak devam etmiştir. 2002 yılında Marmara Üniversitesi’nde spor eğitimi almış ve voleybol antrenörlüğü yapmıştır.

Tuğba Tetik ne iş yapar?

Tuğba Tetik, koşu ve kuvvet antrenörlüğü yapan bir eğitmendir. İlkokulda arçelik spor kulübünde voleybol oynamaya başlayarak spora adım attı ve birçok farklı takımda amatör sporcu olarak uzun süre devam etti.

Kaynak: Haber Merkezi