Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in Manisa'nın Yunusemre Belediyesi ziyaretinde kardeşinin işşizliğine yönelik yaptığı açıklamayla gündeme gelen  Barış Özel'in mesleği merak konusu oldu. Peki, Özgür Özel'in kardeşi Barış Özel'in mesleği ne? Ne mezunu? Ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Emekli mi? İşte detaylar...

Özgür Özel'in kardeşi Barış Özel'in mesleği ne?

CHP Lideri Özgür Özel'in kardeşi olan Barış Özel Bilgisayar Mühendisidir. Bilgisayar Mühendisleri Odası faliyetlerinede aktif katılım sağlamaktadır. Bir dönem Manisa'da Bilgisayar öğretmenliğide yapan Özel daha sonra bir bankada işe başlamıştır.

Otomobil alev alev yandı! Otomobil alev alev yandı!

Barış Özel, 2018 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşü için çalıştığı bankadan izin almak istedi. Ancak, banka Barış Özel'in 60 gün izin hakkı olmasına rağmen Özel'e izin vermedi. Bunun üzerine Barış Özel bankadaki işinden istifa ederek adalet yürüyüşüne katıldı. Daha sonra 46 yaşında EYT'den faydalanarak emekli olan Barış Özel günümüzde ek bir iş yapmamaktadır.

Şükran ve Talat çiftinin 1978 yılında 2. oğlu olarak dünyaya gelen Barış Özel, Türkiye'de birçok eylemde aktivist olarak yer almıştır. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Barış Özel'in hangi üniversiteden mezun olduğu bilinmemektedir.

Abisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP'li Belediyelerde adam kayırma olmadığını betimlemek için Manisa'nın Yunusemre Belediyesine yaptığı ziyarette kardeşi Barış Özel'in durumunu şu ifadelerle anlatmıştır;

"İlk kez buradan söylüyorum. Kardeşim Barış Özel Adalet yürüyüşünden beri işsizdir. Bilmez miyiz İstanbul Belediyesi'nde işe koyalım, Ankara Belediyesi'nde işe koyalım. İş bulursa kendi bulur. Ağabeyi ana muhalefet lideri diye asla kayrılmaz."

Muhabir: Hatice Zeybek