CHP tarihinde bir ilke imza atarak mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu kurultayda yenerek CHP'nin yeni Genel Başkanı olan Özgür Özel, kurultaydan sonra ilk ziyaretini memleketi Manisa'ya yaptı.

Manisa’da büyük bir coşku ve sevgi gösteriyle karşılanan Özgür Özel CHP Manisa İl başkanlığı önünde kendisini bekleyen binlerce partiliye seslendi.

İşte Özgür Özel’in konuşmasındaki öne çıkan başlıklar.

Her şeyin başladığı yer Manisa

AK Parti'de Manisa Büyükşehir Adayı için isim istenmesi kulisleri hareketlendirdi AK Parti'de Manisa Büyükşehir Adayı için isim istenmesi kulisleri hareketlendirdi

Bugünlerde Özgür Özel’in hayat hikâyesi araştırılıyor. Yarın devir teslim töreni olacak ilk ziyaretim deprem bölgesinde Hatay olacak. Ama bunlar öncesi Baba evimdeyim. Herşeyin başladığı yer burası Manisa İl Başkanlığı. 2009 yılında belediye başkan adaylığı konuşmamda şunu söylemiştim. Uzun, zorlu çetin bir yola çıkıyoruz. Kendime güveniyorum, sizlere inanıyorum demiştim. Orada Neşe Gülersoy’u, Mete Erdem’i ve 1980 öncesinde kaybettiklerimizin isimlerini anarken arkadaşları göz yaşlarını tutamıyorlardı. O günlerden bu günlere bu partinin değerlerini sahiplenerek, sizlerin ilk günden beri verdiği desteği bilerek, süreç içerisinde ufak tefek kazalar hatalar olsa, onları geride bırakarak, sizden aldığımız güçle, ilhamla hep birlikte çalıştık. Buradan başka bir yürüyüşü başlatıyoruz. Bugün burada Özgür Özel’in genel başkanlığına olan yürüyüşü ve o yol arkadaşlarına minnet için teşekkür için buradayım. Buradan sonra esas yürüyüş başlıyor. 

Anketler kimi gösterirse o devam edecek

Yarın Ankara’da olacağız, Kemal ve Selvi hanımın kahvelerini içeceğiz. Sonra devir teslim töreni yapacağız. Ve iktidar yürüyüşünü oradan başlatacağız.  Bu partide hiçbir kin ve geçmişten gelen hiçbir hesap barındırmıyorum.  Belediye başkanlığı seçiminde anketler kimi gösterirse millet kimi istiyorsa o devam edecek. Belediye Başkanları seçimlerinde değişime destek vermeyenlere görev vermeme olmayacak, ankete bakılacak millet kimi istiyorsa o olacak. O onun arkadaşı, geçmişte şunu yaptı kimse kayrılmayacak. Söz, yetki, karar örgütün olacak.

Ön seçim milletvekilimi seçimlerinde istisnasız uygulanacak. Ben bundan önce bu sokaktan belki 50 bin kere geçmişimdir, bu binaya kaç kere girmişimdir birazdan bu binaya CHP Genel Başkanı olarak gireceğim. Bizim Manisa’daki gururumuz, ben Manisa’nın ilk Grup Başkanvekiliydim, bütün partililer hem şaşırdı hem sevindi. Hem AK Parti’de hem MHP’de Grup Başkanvekillerimiz var şimdi. Bütün ilçelerde partili partisi herkes genel başkanlığın Manisa’ya gelmesinden büyük bir mutluluk duyuyor. Bütün Manisalılara şunu söylüyorum, hangi partiden olursanız olun, verdiğiniz destek, yükselttiğiniz umut ve olumlu mesajlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Diğer partilerde siyaset yapan bütün arkadaşlarımız aradılar ulaştılar ulaşmaya çalıştılar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Valimiz adaylığımız sürecinden itibaren çok olumlu yaklaşımlarda bulundu kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özgür Özel Manisa'da konuştu

Manisa’yı istiyorum

Bir tek isteğim var Süleyman Demirel Isparta’da, Bahçeli Osmaniye, Cumhurbaşkanı memleketinde hem belediye hem de başarı sağlıyor, şimdi sıra Manisa’da hem ilçe belediyelerinde, hemde Manisa büyükşehir belediyesinde CHP’nin belediye başkanlığını istiyorum.

Manisa’da büyükşehir belediyesini alacağız. Manisa Büyükşehir belediyesinin başta dünyadaki siyasi akrabalarımızın iktidarda olduğu muhteşem şehirlerle, Türkiye’de de CHP ‘nin en güçlü olduğu şehirlerle kardeş şehir yapacağız. Manisa’yı bütün dünyanın bildiği bir mesir festivali ile bütün dünyanın konuştuğu Osmanlının şehri yapacağız siz bize, biz Manisa’ya sahip çıkacağız.Hikâyemiz yeni başlıyor, bu partiyi iktidar yapana kadar durmak yok hep birlikte çalışacağız.

“Ayrım yapılmayacak”
CHP Kongresinde rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun da kendisiyle birlikte Manisa’ya geldiğine dikkat çeken Özel, “Bundan sonra CHP’nin parti içi hiçbir sorunu kalmadı. Benim için, seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu var gücüyle destekleyen İzmir İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu ile benim kardeşim, hepinizin evladı Manisa İl Başkanımız, Ferdi Zeyrek arasında hiçbir fark yok. Bundan sonra bu partide birlik olacak, beraberlik olacak” dedi.

Bize Vasiyet AB’dir

Anketlere baktığımızda Manisa’da ve Türkiye’de Atatürk’ü sevmeyen yok.  Atatürk bu partiye gidin gelişmiş ülkeleri yakalayın zenginleşin halkı mutlu edin dedi. Yüzyılın sonunda biz yönetmediğimiz için biz zamanında doğruları yapamadığımız için bu haldeyiz, bize vasiyet AB’dir bize vasiyet batıdaki gelişmiş ülkelerin seviyesine ulaşmaktadır. Şimdi şunu düşün bize fırsat verirseniz 10 bin dolar olamayan geliriniz 5bin dolara düşecek. Bize destek verin hep birlikte zenginleşelim’’ İfadelerini kullandı.

Kaynak: Haber-Serkan Özcan