Erbaş koronavirüs salgınında ''Türkler koronavirüsten etkilenmez'' diyerek ülke gündemine oturmuştu. Yaptığı konuşmalarla herkesin dikkatini üstüne çekmeyi başaran  Oytun Erbaş ne doktoru ve nerede görev yapıyor? İşte ayrıntılar...

Oytun Erbaş kimdir?

Erbaş ilkokuldan liseye kadar İzmir’in Ödemiş ilçesinde okumuştur. 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni dönem ikincisi olarak bitirmiştir. TUS sınavında 7 defa ilk 10’a girmiştir. 2001-2012 yılları arasında İç Hastalıkları, Radyoloji, Fizyoloji ve Deneysel Tıp, Sinirbilim gibi alanlarda Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. Kasım 2012’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizyoloji ve Deneysel Tıp uzmanı olmuştur.

Oytun Erbaş Kimdir Nerelidir Oytun Erbaş Ne Doktoru Ve Nerede Görev Yapıyor (2)

Mayıs 2013-Aralık 2014 arasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçentlik yapmıştır. Ocak 2015’ten beri Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaktadır. Ayrıca, Demiroğlu Bilim Üniversitesi’nin Gebze-Türkiye’deki "DENEYSEL TIP ENSTITÜSÜ"nün kurucu ve yöneticisidir.

Nazilli Belediyespor Tibet Öniz kimdir? Neden gündem? Aslen nereli? Nazilli Belediyespor Tibet Öniz kimdir? Neden gündem? Aslen nereli?

Oksitosin ve Nöroproteksiyon konularında uluslararası düzeyde uzmanlığa sahiptir. Otizm tedavisinde yeni ilaçlar geliştirmiş ve Sepsis hastalığında yeni yöntemler önermiştir. İnflamasyon ve davranış, sepsis, diyabet, metabolik sendrom, toksikoloji gibi konularda da çalışmaları vardır.

Oytun Erbaş Kimdir Nerelidir Oytun Erbaş Ne Doktoru Ve Nerede Görev Yapıyor (1)

Prof. Dr. Erbaş, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Illinois’deki “EXPERIMENTAL MEDICINE” ve İstanbul’daki “CEPHALINK” isimli laboratuvarların da kurucusudur.

 Oytun Erbaş ne doktoru?

Oytun Erbaş Fizyoloji alanında doçent doktordur. Aynı zamanda ilaç geliştirme, beyin bilimi, biyopsikoloji ve nörogelişimsel hastalıklar üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

 Oytun Erbaş nerede görev yapıyor?

Erbaş  şu anda İstanbul Bilim Üniversitesi’nde Doç. Dr. olup Florence Nightingale İstanbul Hastaneleri AR-GE koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Oytun Erbaş hakkında sıkça sorulan sorular

Oytun Erbaş aslen nereli?

Oytun Erbaş aslen İzmirli'dir. İzmir'in Ödemiş ilçesinde doğmuştur.

Oytun Erbaş kaç yaşında?

1978 doğumlu olan Erbaş, 48 yaşındadır.

Oytun Erbaş evli mi?

Erbaş evli değil, bekardır.

Oytun Erbaş'ın babası kim?

Oytun Erbaş'ın babası Bülent Erbaş'tır. Kendisinin banka yöneticisi olduğu bilinmektedir.Hakkında çok detay bulunmamaktadır.

Oytun Erbaş'ın kardeşi kim?

Erbaş'ın kardeşi Elçin Tün'dür. 1984’te Ödemiş doğumlu bir fizik doktoru ve yazılım mühendisidir. Ödemiş’teki ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde matematiksel fizik okumuş ve aynı alanda yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Yaşar Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaparken, tekrar üniversite sınavına girip Türkiye 17.si olmuştur.

Oytun Erbaş Kimdir Nerelidir Oytun Erbaş Ne Doktoru Ve Nerede Görev Yapıyor (3)

Ayrıca Yaşar Üniversitesi’nde yazılım mühendisliği eğitimi almış ve kartvizitinde iki unvanı birden taşımıştır. Eğitim konusunda çok hevesli olan Elçin Hanım, bu alanda çalışmaya karar vermiş ve İzmir Gaziemir’de kendi dershanesini açmıştır. Dershanesinde son teknolojileri kullanarak çok sayıda öğrenciyi hem sınavlara hem de hayata hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra, sosyal medyada Elçin Tün Eğitim Kurumları adlı bir sayfa ve youtube kanalı kurarak, dershaneye gelemeyen öğrencilere de online ders vermektedir.

Oytun Erbaş'ın hastalığı ne?

Erbaş otizmlidir. Yaptığı bir konuşmasında kendisini de Asperger olarak tanımlamıştır. Erbaş otizmin hayatta kalmayı sağlayan ve doğada insanı koruyan bir farklılık olduğunu söylemiştir.

Oytun Erbaş son videosu Youtube

Erbaş'ın Youtube kanalında çektiği son video

Oytun Erbaş sosyal medya hesapları

  • İnstagram: @oytunerbastv
  • Youtube:  @oytunerbaschannel
Kaynak: Haber- Hatice Zeybek