OTOBÜS DEVRİLDİ; 4 ASKER ŞEHİT OLDU


Alaşehir Ulaştırma Taburundan aldığı askerleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki birliklerine götüren otobüsün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 4 asker şehit oldu.
OTOBÜS DEVRİLDİ; 4 ASKER ŞEHİT OLDU

Alaşehir Ulaştırma Taburundan aldığı askerleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki birliklerine götüren otobüsün Mersin'in Mut ilçesi yakınlarında devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 4 asker şehit oldu, iki sürücü de hayatını kaybetti. 10 asker ise yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Alaşehir Ulaştırma Taburundan KKTC'ye sevk edilen askerleri Mersin'e götürmek için Alaşehir’den yola çıkan Sarıkız Turizm firmasına ait 45 KA 4777 plakalı otobüs, Mut-Karaman karayolu Zeytinalanı mevkiiinde freninin patlaması sonucu şarampole devrildi. Kazanın haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Kazada ilk belirlemelere göre, 4 asker şehit oldu. Otobüs şoförleri Süleyman Savaş ve Melih Kızıltepe hayatını kaybetti. 10 askerde yaralandı. Yaralı askerlerin ambulanslarla Mut Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

 

 Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar