Terör örgütüne karşı yurt içi ve sınır ötesinde operasyonlar devam ederken, HEDEP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu yine bir provokasyona imza attı. Gergerlioğlu Meclis'e geldi ve bu kez MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi hedef aldı. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gergerlioğlu'na çok sert cevap verdi. Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir? Bahçeli'ye ne dedi? Alaattin Çakıcı Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit mi etti? İşte haberin detayları...

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir?

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, Kürt mü gibi araştırmalar artmaya başladı. Gergerlioğlu, Türk doktor, insan hakları aktivisti, yazar, gazeteci ve siyasetçidir. TBMM 27. dönem HDP ve 28. dönem HEDEP Kocaeli milletvekili'dir. 2 Kasım 1965 tarihinde Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde aslen Şanlıurfalı Türk kökenli bir ailede doğdu.İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladı. Bursa İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğrenim görmüştür.

Ömer Faruk Gergerlioğlu Bahçeli'ye ne dedi?

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir Bahçeli'ye ne dedi Alaaddin Çakıcı Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit mi etti (3)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Can Atalay hakkında 'ihlal' kararı hakkında konuşan Bahçeli, AYM'nin Leyla Güven, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Figen Yüksekdağ, Can Dündar başta olmak üzere PKK ve FETÖ'cülerin can simidi olduğunu belirtti. Bahçeli, "Geldiğimiz aşamada karşımıza iki seçenek çıkmaktadır; ya AYM kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır" diyerek krizin çözümü için TBMM'yi işaret etmişti.

HDP'li Gergerlioğlu, Bahçeli'yi hedef aldı: ''Haddini bileceksin''

Söz konusu açıklamalardan rahatsız olan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM oturumunda aldığı sözle, MHP Genel Başkanı'nı hedef aldı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir Bahçeli'ye ne dedi Alaaddin Çakıcı Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit mi etti (4)

HDP vekili, "Bu hakaret ve iftiraları misliyle Bahçeli’ye iade ediyorum. Halkın vekiline hakaret, halka hakarettir. Hukuka çarpacaksın, hazmedeceksin, haddini bileceksin, yerine oturacaksın Bahçeli" dedi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir Bahçeli'ye ne dedi Alaaddin Çakıcı Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit mi etti (2)

Türkiye'de en ucuz ekmek burada satılıyor! Türkiye'de en ucuz ekmek burada satılıyor!

Alaattin Çakıcı Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit mi etti?

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda HDP'li Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu tehdit etti. Çakıcı tarafından yapılan paylaşımda “Densiz herif. Aklını başına al, sakın bir daha boyundan büyük laflar etme” dedi. İşte yazının devamı...

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir Bahçeli'ye ne dedi Alaaddin Çakıcı Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tehdit mi etti (1)

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek