KYK bursun yattığını nasıl anlarız? KYK ödemesi nereden bakılır? KYK bursun yattığını nasıl anlarız? KYK ödemesi nereden bakılır?

İYİ Partili 3 ismin Ocak Partisi’ne geçmesinin ardından partinin kurucusu ve oy oranı merak konusu olmuştu. Peki, Ocak Partisi kimin, ne zaman kuruldu? İşte ayrıntılar...

Ocak Partisi'ni kim kurdu?  

Ocak Partisi Kurucusu ve Genel Başkanı Kadir Canpolat'tır.Kadir Canpolat geçtiğimiz cuma çıkışı yaptığı bir açıklamada: “Milletin iradesine saygı duyacağız. Siyasi partilerin hiçbirini kötülemeyeceğiz, yargılamayacağız. Biz başka bir duruş sergileyecek ve örnek olacağız” ifadelerini kullandı.

Ocak Partisi'ni kim kurdu Ocak Partisi'nin genel başkanı kim Ocak Partisi sembolü ne (4)

Ocak Partisi sembolü ne?

Canpolat, partisinin el işaretini de tanıttı. Canpolat partisinin el işaretini tanıtırken şu ifadeleri kullandı:

Bizim kutsal işaretimiz bu. Bu varlık ve bütünlük, herkesi bir araya getirme sembolüdür. Abdülhamit Han Hazretleri de bu işareti kullanmıştır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu işareti kullanmıştır. Biz de bu işaretin izinde ve emrindeyiz."

Ocak Partisi'ni kim kurdu Ocak Partisi'nin genel başkanı kim Ocak Partisi sembolü ne (6)

Ocak Partisi ne zaman kuruldu?

 Kadir Canpolat, partinin resmen 2 Haziran 2023 itibariyle kurulduğunu söyledi.

Kadir Canpolat kimdir?

İlk öğrenimini Erzurum Merkez Abdurrahman şerif beygu ilk okulunda tamamladı. Orta ve lise öğrenimi Merkez Mecidiye İmam Hatip lisesini tamamladı. İmam Hatip öğreniminde Ülkü Ocakları ve Alperen Ocaklarını benimsemeye başladı. Aynı zamanda milli görüş çizgisinde çeşitli faaliyetlere katıldı.

Ocak Partisi'ni kim kurdu Ocak Partisi'nin genel başkanı kim Ocak Partisi sembolü ne (7)

Zamanın imam hatiplilere olumsuz süreci Üniversitede Güzel Sanatlar Müzik bölümüne katsayı ve puan kırma nedenleriyle kayıt yaptırdı ve başarılı oldu. Askerliğini İstanbul Harem 1. Ordu Selimiye kışlası moral ekibinde taktir belgesiyle tamamladı. 2005 yılında hayalinde ki teşkilatın Osmanlı Ocakları dergisini çıkararak ülke gündemine, toplumsal olaylara müdahil oldu. Ankara ilinde Atılım Fakültesi Hukuk bölümü eğitimini tamamladı. Şu anda da Ocak Partisinin Genel Başkanı ve aynı zamanda kurucusudur.

Kadir Canpolat aslen nereli?

Canpolat aslen Rize, Hemşinlidir.

Kadir Canpolat kaç yaşında?

1980 doğumlu olan Canpolat 43 yaşındadır.

Kadir Canpolat evli mi?

Kadir Canpolat evlidir. 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek