Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli? Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Nusret Cömert hakkında çok fazla soru soruluyor. Bu sorulardan bazılarına sizler için cevap vermeye çalıştık. İşte bu Nusret Cömert'in hayatının satır başları sizlerle...

Nusret Cömert kimdir? Nusret Cömert hangi partiden? Nusret Cömert kürt mü Alevi mi?

Nusret Cömert, Damnus Enerji ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kendisi, 1984 - 2014 yılları arasında 30 yıl boyunca Royal Dutch Shell şirketinde çalışmıştır.

12 yıl süresince Türkiye’de petrol ürünleri alanında faaliyet göstermiş ve bu dönemde Shell Türkiye’nin akaryakıt sektörünün liberalleşme sürecindeki dönüşümünü gerçekleştirmiştir.

Ardından, Royal Dutch Shell’in Londra merkezinde, içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu Doğu Akdeniz Bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak görev almıştır. Ayrıca, Türkiye’de doğal gaz ve enerji şirketini kurmuş ve Genel Müdürlüğünü yürütmüştür.

2002 - 2014 yılları arasında Türkiye’de arama ve üretim ile doğal gaz ve enerji faaliyetlerinin Murahhas Azası ile kurucusu olduğu Shell Enerji A.Ş.'nin (SEAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüştür. SEAŞ, Türkiye’de ilk özel doğal gaz ithalat ve toptan satış şirketi olarak faaliyet göstermiştir.

Aynı zamanda Shell’in Türkiye’de Akdeniz ve Batı Karadeniz’de offshore petrol ve doğal gaz arama, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise kaya petrolü arama faaliyetlerine başlamasını sağlamıştır. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Liderlik Ekibi’nde petrol ve doğal gaz arama alanında, Avrupa Liderlik Ekibi’nde ise doğal gaz ve enerji alanında üyelikler yapmıştır.

Nusret Cömert, aynı zamanda Akfen Holding A.Ş.'nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Borusan Mannesmann Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Makina Mühendisi olan Cömert, Harvard Üniversitesi İleri Liderlik Kıdemli Akademi Üyesi ve IMD Business School AlumnisidirTrinidad ve Tobago Cumhuriyeti Türkiye Fahri Başkonsolosu, İstanbul Konsoloslar Heyeti (ICC) Yönetim Kurulu Üyesi, Harvard Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı, TÜSİAD’ın 15 yıl üyesi, DEİK Türkiye-Orta Amerika ve Karayipler İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Üyesi, Harvard Club of New York City ve Galatasaray Kulübü üyesidir.

Kaynak: Haber Merkezi