Aslanağzı hecelerine nasıl ayrılır? TDK Aslanağzı hecelerine nasıl ayrılır? TDK

Nihat Altınkaya, eşi ve kızlarıyla birlikte tatil yaparken, sosyal medyada eşiyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Bu fotoğraf, oyuncunun eşi İmren Altınkaya’nın annesi olduğu yanılgısına neden oldu. Bu durum, oyuncunun eşinin kim olduğu konusunda merak uyandırdı. Nihat Altınkaya’nın eşi İmren Altınkaya hakkında bilgileri haberimizde bulabilirsiniz… 

Nihat Altınkaya eşi İmre Altınkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir-1

Nihat Altınkaya eşi İmre Altınkaya Kimdir?

Nihat Alptuğ Altınkaya, 1979 yılının sonbaharında Karabük’te doğan Türk eski sporcu, manken, fotomodel ve oyuncudur. 2005 yılında Fear Factor isimli yarışmaya katılmış ama ilk turda elenmiştir. 2012 yılında Survivor Ünlüler - Gönüllüler isimli yarışmada şampiyon olmuştur. Bu başarısından sonra oyunculuk hayatına devam etmiştir.

Nihat Altınkaya, Karabük’te Rize kökenli bir ailenin üç çocuğundan biri olarak dünyaya gelmiştir. Kardeşlerinin ikisi de kız olan Altınkaya, annesi bankacı, babası demir çelik fabrikasında çalışan bir ailenin çocuğudur. Lise döneminde Karabük Demir Çelik Lisesi’nde voleybol oynayan Altınkaya, daha sonra Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü’ne geçmiştir. Burada iki yıl boyunca profesyonel voleybolcu olarak oynamıştır.

Voleybolu çok seven Altınkaya, on yedi yaşındayken sakatlanarak bu spora veda etmek zorunda kalmıştır. Ayvalık’ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışırken boksa merak salmış ve kendini geliştirmiştir. İstanbul’a geldiğinde hem gece kulüplerinde hem de Fenerbahçe Boks Kulübünde boks yapmıştır. Bir gün sokakta yürürken bir model ajansı tarafından keşfedilmiş ve modellik teklifi almıştır. Modellikten sonra oyunculuğa geçen sanatçı, evli ve iki kız babasıdır.

Model ajansı sahibi “Gökçe Doruk Erten" ile İstiklal Caddesi’nde tanışan Altınkaya, Funda Arar’ın ‘‘Özledim’’ klibinde oynadıktan sonra mankenlik ve modellik deneyimine başlamıştır. Daha sonra oyunculuğa yönelen sanatçı, Belçika yapımı Turkuaz dahil üç sinema filminde ve birkaç televizyon dizisinde rol almıştır.

Nihat Altınkaya imre altınkaya şke evlidir imre altınkaya hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: Hatice Zeybek