Netflix'in 2023'ün en çok beklenen yapımlarından biri çıktı. One Piece'in 1. sezonu 31 Ağustos'ta Netflix'te yayınlandı ve çoğu kişi yeni fantastik macera serisine başlamak için vakit kaybetmiyor. İlk sezon boyunca pek çok şey yaşandı ama hiçbir şey heyecan verici, aksiyon dolu sezon finalinin üstüne çıkamadı!

Maymun D. Luffy ve Hasır Şapka Korsanları ekibinin geri kalanı, destansı bir savaşta şimdiye kadarki en güçlü düşmanlarıyla karşı karşıya. Hasır Şapka Korsanları, Arlong Korsanlarına karşı ve yalnızca bir korsan ekibi kazanabilir. Arlong, Arlong Korsanları'nın acımasız ve güçlü lideridir ve ciddi bir meydan okuma aramadığınız sürece onunla uğraşılacak biri değildir.

Kader İsterse Pakistan dizisi kaç bölüm? Kader İsterse dizisi final bölümü sonu nasıl bitiyor? Kader İsterse Pakistan dizisi kaç bölüm? Kader İsterse dizisi final bölümü sonu nasıl bitiyor?

O bir testere köpekbalığı balıkçısıdır ve eylemlerine güç veren şey insanlara olan nefretidir. İnsanlardan aşağılık hissetmekten ve ayrımcılığa uğramaktan bıktı, bu yüzden bir gün tüm East Blue'yu fethetmeyi ve rakiplerine karşı tam bir üstünlük kazanmayı hedef ediniyor.

Ancak hevesli genç korsan Monkey D. Luffy'nin East Blue'da varlığını duyurması ve sonunda onu ve balıkçılarını düelloya davet etmesiyle planları kesintiye uğrar. Peki kim kazanır: Hasır Şapka Korsanları mı yoksa Arlong Korsanları mı? Aşağıda öğrenin.

One Piece'in 1. sezonundan spoilerlar.

Hasır Şapka Korsanları, One Piece 1. sezonunda Arlong'u yenecek mi?

Mangayı okuduysanız veya anime serisini izlediyseniz bu sorunun cevabını zaten biliyorsunuzdur. Ama evet, Monkey ve korsan ekibi, One Piece 1. sezon finalinde Arlong ve balıkçı ekibini yendi. Maymun, Arlong Parkı'nın harita odasında Arlong'la bire bir savaşırken Zoro, Sanji ve Usopp, dışarıda Arlong'un adamlarıyla savaşır.

Maymun, farklı dövüş hareketlerini Arlong'a karşı kullanmaya çalışır, ancak hiçbiri ciddi hasara neden olmaz. Arlong'un çok güçlü olduğunu hemen fark eder ve onu yenmek için başka bir yol izlemesi gerekir. Odadaki farklı sütunları yıkarak Arlong Park'ı yok etmeye başlar. Hatta Arlong yumruk atmaya çalıştığında sütunların önünde durup hareket ederek Arlong'un yardım etmesini bile sağlıyor.

Bu sırada Zoro, Sanji ve Usopp dışarıda Arlong'un ekibini yenmeyi bitirir ve Nami de onlara katılır. Harita odasının hızla parçalanmaya başlamasını izliyorlar. Harita odasına geri döndüğünde Maymun, son dövüş hamlesi olan Gum Gum Battle Axe'i kullanır ve Arlong Park'ı tamamen yok eder ve Arlong'u yener.

Netflix'te One Piece: Hasır Şapka Korsanları'nın hedefleri nelerdir?

Going Merry'de Grand Line'a doğru yolculuk yaparken, Hasır Şapka Korsanları bir araya gelerek hedeflerinden bahsettikleri bir uğurlama töreni düzenler.

İşte her Hasır Şapka üyesinin hedefi:

  • Sanji – Tüm Maviyi Bul
  • Nami – Dünyanın bir haritasını çizin
  • Zoro – Dünyanın en iyi kılıç ustası olun
  • Usopp – Denizin cesur bir savaşçısı olun
  • Luffy – Korsanların Kralı Olun

One Piece 1. sezonda Monkey D. Luffy'nin ödülü ne kadar?

Koramiral Garp, Monkey ve korsan tayfasının rahat bir şekilde kaçmasına izin verdikten sonra Kaptan Nezumi, onun eylemlerini sorgular ancak Nami tarafından bo asası ile bayıltılır. Daha sonra herkes Arlong ve ekibini mağlup ederek elde ettikleri zaferi kutlarken Koby, üzerinde kendi yüzünün ve adının yazılı olduğu bir aranıyor posteriyle Monkey'e yaklaşır. Maymun'a yüzünü arananlar posterine koymanın Nezumi'nin son intikam eylemi olduğunu açıklar. Monkey'in ödülünün 30.000.000 $ meyve olduğu ortaya çıktı ve bu da onun East Blue'daki en yüksek ödüle sahip olmasını sağladı.

One Piece 1. sezondaki gizemli kişi kim?

İlk sezonun son sahnesinde gizemli bir kişi bir masada oturup Monkey'in aranıyor posterine bakıyor. Gizemli kişi daha sonra yanan sigarasını posterdeki Maymun'un gözüne koyar ve sonunda onu yakar. Kişinin yüzünü hiç görmüyoruz ama bu kişinin kim olabileceğine dair bir fikrimiz var. Canlı aksiyon dizisinde henüz tanışmadığımız bir karakter. Büyük ihtimalle güçlü bir denizci kaptanı olan Smoker'dır. Onunla One Piece manga serisinin Loguetown bölümünde tanışıyoruz. Canlı aksiyon serisinin ilk sezonu, Loguetown hikayesinin bir kısmının anlatılmasıyla sona eriyor, dolayısıyla ikinci bir sezon olacaksa büyük olasılıkla onunla tanışacağız.

One Piece 2. sezon: Hasır Şapka Korsanları bundan sonra nereye gidebilir?

Not: 31 Ağustos itibarıyla One Piece'in ikinci sezon onayı alınmamıştır. 

İlk sezonun sonunda Hasır Şapka Korsanları yollarına geri döner ve Grand Line'a doğru yola çıkar, ancak Nami haritada tuhaf bir şey fark eder. Harita, bir dağa çıkan bir nehri gösteriyor; eğer mangayı okursanız buna Ters Dağ denilir. Grand Line'ın girişlerinden biri.

Mangada Hasır Şapka Korsanlarının Ters Dağlar'a doğru ilerlediği bir bölüm var, yani potansiyel ikinci sezonda gidecekleri yer burası olabilir. Ancak ilk duraklarının Loguetown olacağını ve ardından Ters Dağlar'a doğru yol alacaklarını düşünüyoruz. Manganın gidişatı bu şekilde.

One Piece 2. sezon: Alvida ve Buggy ittifak kuracak mı?

One Piece 1. sezonunun sonunda Buggy bir barda tek başına oturuyor ve Monkey'in aranıyor posterine bakıyor. Yüksek sesle konuşuyor ve Maymun'u öldüreceğini söylüyor. Alvida daha sonra konuşur ve eğer yapmazsa onu öldüreceğini söyler. Birbirlerine bakıp gülümsüyorlar. Seni bilmem ama gelecekte büyük olasılıkla bir araya gelecekler gibi görünüyor. Ve eğer mangayı okursanız, sonunda bu olur. Buggy ve Alvida, Monkey'i devirmek için ittifak kurar. Muhtemelen bunun olacağını One Piece'in potansiyel 2. sezonunda göreceğiz.

One Piece 2. sezon manganın hangi bölümlerini kapsayabilir?

İlk sezon, manganın ilk destanı olan East Blue Saga'nın neredeyse tamamını kapsıyor. Loguetown Arc'ın yalnızca bir kısmının (East Blue Saga'nın altıncı ve son hikayesi) keşfedilmesiyle sona eriyor. Eğer ikinci bir sezon olacak olsaydı, Loguetown bölümünü bitirip manganın ikinci destanı olan Arabasta Saga'ya devam edebilirdik. Eğer yaratıcılar oradan oraya atlamak yerine manga serisinin sırasına göre gitmek isteselerdi bu en mantıklısı olurdu. Yine de bekleyip ne olacağını görmemiz gerekecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ