İzmir’in kurtuluşunun 101. yılında Narlıdere’de yelken yarışları ve deniz festivali heyecanı yaşanıyor. Narlıdere Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yelken Federasyonu ve İTK Yelken Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘İzmir’in Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları’ ile yelkenler kurtuluşun kahramanlarına saygı için açıldı. İzmir Körfezi’nde gerçekleşen yarışlarda sporcular, görsel şölen sunarken, Optimist, ILCA 4 ve ILCA 6 sınıflarında kıyasıya mücadele etti. 16-17 Eylül tarihlerinde devam edecek olan yarışların ödül töreni ise 17 Eylül Pazar günü saat 17:30’da yapılacak.

Polonyalı akademisyen Dr. Milek’ten EÜ’ye iş birliği ziyareti Polonyalı akademisyen Dr. Milek’ten EÜ’ye iş birliği ziyareti

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere’nin bir ‘deniz kenti’ olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizin 100.yılı ve İzmir’imizin kurtuluşunun 101.yılında böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmasından büyük bir gurur duyuyoruz. Narlıdere Belediyesi Deniz Festivali ile bir arada gerçekleştirdiğimiz yarışların yelken sporunun yaygınlaşmasına ve İzmir Körfezi’nin daha çok sporla buluşmasına vesile olacağına inanıyoruz. Özellikle yarışlara katılan çocuklarımıza bir parantez açmak istiyorum. Sorumluluk almayı, yardımlaşmayı, kendi başına karar vermeyi gerektiren yelken sporuna gönül veren çocuklarımızı yürekten kutluyorum. Çünkü onlar bu sporu yaparak hayatta kendi rotalarını da belirlemek için çok önemli bir adım daha attılar. Centilmence mücadele edecek 200’den fazla sporcumuza başarılar diliyorum. Bu organizasyonun hayata geçirilmesinde emek veren tüm paydaşlara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kaynak: İHA