Berlin Alevi Toplumu Cemevi’nin düzenlediği programla İzmir’e gelen üniversite öğrencileri, Narlıdere Belediyesi Tarihi Kültür Evi’ni ziyaret etti. Kültür Evi’nde Tahtacı Türkmenlerinin gelenek-göreneklerini öğrenen gençler, tarihi Yukarıköy’ü de gezdi. Başkan Engin, “Gençlerimiz çok değerli bilgiler edindi. Yukarıköy ve Kültür Evimiz her zaman misafirlerimize açık. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Narlıdere Belediyesi Tarihi Kültür Evi, Tahtacı Türkmenlerinin gelenek-göreneklerini ziyaretçilerine sunuyor. Kültür Evi, tarihi Yukarıköy’de bulunuyor. Berlin Alevi Toplumu Cemevi’nin düzenlediği programla İzmir’e gelen üniversite öğrencileri, Narlıdere Cem Evi’nden gelen gençlerle birlikte Kültür Evi’ni gezdi. Konuklar, Tahtacı Türkmenlerin kültürünü yakından tanıyarak tarihi bir yolculuğa çıktı. Kültür Evi personeli, gençlere Tahtacı Türkmenlerin günlük yaşamına ilişkin bilgiler verdi. Yurtdışından gelen gençlere rehberlik eden Seyit Ali Türkmen, “Yurt dışından Narlıdere’ye gelen gençlerimiz Tarihi Kültür Evi’ni ziyaret ederek kendi kültürlerini keşfetme imkânı buldu. Bizi Yukarıköy’de ağırlayan Narlıdere Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.  

Mersin’de 'Edebiyat Defilesi’nde Cumhuriyet Sevgisi Mersin’de 'Edebiyat Defilesi’nde Cumhuriyet Sevgisi

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Gençlerimizin tarihimize ve kültürümüze sahip çıktığını görmek bizi mutlu ediyor. Geçmişten gelen bu mirası geleceğe gençlerimiz taşıyacak. Biz de onlara her zaman destek olacağız. Gençlerimiz hem Yukarıköy’ü hem Kültür Evimizi ziyaret ederek çok değerli bilgiler öğrendiler. Tüm vatandaşlarımızı her geçen gün daha çok misafirimizi ağırladığımız Yukarıköy’e ve Kültür Evimize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi