Hayati İnanç'a neden suç duyurusunda bulunuldu? Hayati İnanç suçu ne? Adnan Oktar ile ne ilgisi var? Hayati İnanç'a neden suç duyurusunda bulunuldu? Hayati İnanç suçu ne? Adnan Oktar ile ne ilgisi var?

Prof. Dr. Esin Şenol’a yönelik 'tehdit' suçundan hapis cezası alan Mustafa Yücel neden gündeme geldi? Mustafa Yücel Kimdir?  Nasıl öldü? Prof.Dr. Esin  Şenol'a ne dedi? İşte haberin detayları...

Mustafa Yücel Kimdir?

Mustafa Yücel kendisini tıp doktoru olarak tanıtan bir isimdi.  Rusya’da tıp eğitimi aldığına, dört Afrika ülkesinde görevde bulunduğuna ilişkin bir belge sunamayan Yücel, Türkiye ve Rusya’daki faaliyetlerini ‘yaşam koçluğu’ olarak adlandırdı.

Türkiye’de resmi olarak lise mezunu statüsünde olduğunu da kaydeden Yücel, sitesinde pazarlamaya çalıştığı ve kansere çözüm olduğunu iddia ettiği ürünleri hastaların satın alması sayesinde kendisinin firmalardan prim elde ettiğini de itiraf etti.

Mustafa Yücel Kimdir Neden gündemde Nasıl öldü Esin Davutoğlu Şenol'a ne dedi (1)

İddianamede, Yücel’in ve pazarladığı ürünün Sağlık Bakanlığı’yla Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu kayıtlarında yer almadığı bilgisi yer aldı. Tüm bu bulgulardan hareketle Yücel’in tıp fakültesi diploması bulunmamasına ve dolayısıyla hekim olmamasına rağmen sağlık hizmetine ilişkin beyanlarda bulunarak ve ruhsatsız ürünler pazarlayarak suç işlediği vurgulandı.

Savcılık, Yücel’in Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 11’inciyle İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu’nun 19/1 maddelerine muhalefetten cezalandırılması ve Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesi uyarınca belirli hakları kullanmaktan yoksun bırakılması talep edildi.

Mustafa Yücel  neden öldü? 

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde kontrolden çıkan pikabın park halindeki iş makinesine çarpması sonucu baba kız hayatını kaybetti, sürücünün eşi ve diğer kızı ise yaralandı.

Eskişehir-Mihalıççık kara yolunda seyreden 40 yaşındaki Mustafa Yücel idaresindeki pikap, Karageyikli Mahallesi mevkisinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine park halinde bulunan ekskavatöre çarptı.

Mustafa Yücel Kimdir Neden gündemde Nasıl öldü Esin Davutoğlu Şenol'a ne dedi (2)

İhbar üzerine bölgeye 112 Acil Servis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri olay yerinde yaptıkları ilk müdahalede sürücü Mustafa Yücel ve 8 yaşındaki kızı Nisa Yücel'in hayatını kaybettiğini belirledi.

49 yaşındaki Firdevs Yücel ve diğer kızı Sena Yücel ise Eskişehir Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Baba ve kızının cansız bedenleri olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Eskişehir Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Mustafa Yücel Prof. Dr. Esin Şenol'a ne dedi? Neden gündem oldu?

Aşı karşıtlarının hedefi haline gelen enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'un kapısına, 2022 yılının ağustos ayında 2 adet dana dili bırakılmıştı. Şenol, sosyal medya hesabından kendini Op. Dr. Mustafa Yücel olarak tanıtan ve sahte doktor olduğu iddia edilen Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi tarafından tehdit edildiğini, olayı gerçekleştirenin de o olduğunu açıklamıştı. Şüphelinin silahlı paylaşımlarını belirten Şenol, olayın planlı bir cinayet girişimi olduğunu ifade etmişti.

Mustafa Yücel Kimdir Neden gündemde Nasıl öldü Esin Davutoğlu Şenol'a ne dedi (3)

Yücel,  Şenol'u ofisinin önüne dana dili bırakarak tehdit ettiği suçlamasıyla yargılandığı davada, tehdit suçundan 4,5 yıl ısrarlı takip suçundan da 1 yıl olmak üzere toplam 5,5 yıl hapse çarptırılmıştı.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek