Bakanlıktan yapılan açıklama göre, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler, vefat etti. Vefat etmesinin ardından akıllarda merak uyandıracak sorular oluştu. Bu soruların başında ise, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler neden vefat etti? Fikret Güler kim? Nereli? Fikret Güler kaç yaşında vefat etti? Defin yeri neresi? Gibi sorular ise merak uyandırdı. Bizde sizler için bu merak edilen soruları araştırdık ve derledik. Haberimizin içeriğindedir...

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası kim? Fikret Güler kim? Kaç doğumlu?

Bakanlıktan yapılan açıklama göre, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler, vefat etti. Vefatının ardında ise sevenleri ve akılda bıraktıkları meraklı sorular oldu. Bizde o meraklı sorulara yanıt verdik...

Fikret Güler kim?

1928 yılında dünyaya gelen Güler, aslen Bayburtludur. 3 çocuğu vardır. Bunların isimleri ise; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler,  Atilla ve Demet Güler'dir.

Yazar ve Emekli Albay olan Güler, Ailenin son kalan büyüğüdü. Ayrıca Güler, yaşam dolu, asırlık, hoşgörülü ve saygılı bir insandır.

Fikret Güler'in cenaze namazı saat kaçta? Cenaze namazı hangi camide? 

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler'in cenazesi, 10 şubat 2024 tarihinde günü ikindi namazı sonrası Ankara Ahmet Hamdi Akseki camiinde kılınacak olup sonrasında Cebeci Asri Mezarlığında 140Ada/ 43B Parselde defnedilecektir.

En sağlıklı tuz hangisi? Hangi tür tuz tüketmeliyiz? En sağlıklı tuz hangisi? Hangi tür tuz tüketmeliyiz?

Güler, amansız hastalık sonucu bugün sabah saatlerinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Bakanımıza başta Süleyman Soylu olup tüm sevenlerinden taziye mesajı gönderilmiştir. Bu mesajlarfdan bazıları şöyledir; 

SÜLEYMAN SOYLU;  Milli Savunma Bakanımız Sn. Yaşar Güler beyin babası Fikret Güler Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ülkemize yıllardır büyük hizmetler veren ve kahraman ordumuza komutanlık etmiş bir evlat yetiştiren Fikret Güler büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Mekanı cennet olsun.

ABDULKADİR ÖZEL ; Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler'in babası Fikret Güler'e Allah'tan rahmet, Sayın Bakanımız ve ailesine sabır ve başsağlığı dilerim. Mekanı cennet makamı âli olsun.

LEVENT UYSAL; Millî Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler Bey’in babası Fikret Güler'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhum Fikret Güler'e Allah'tan rahmet, Sayın Bakanımız Yaşar Güler ile ailesine, tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Mekânı cennet olsun.

HASAN SAKA;  Milli Savunma Bakanımız Yasar Güler ve emekli komutanımız emekli Albay Atilla Güler beyin babaları rahmeti rahmana kavuştu. Bayburt’un asırlık çınarı insanlık aşığı yaşam dolu güzel ve örnek insan saygı ve sevgiye değer muhterem büğüğümüz her zaman gurur duyduğumuz Fikret Güler yakalandığı amansız hastalık sonucu bugün sabah, hakkın rahmetine kavuşmuştur. Mekanı cennet kabri nur olsun.

Sevenlerinin ve muhterem Güler ailemizin başı sağ olsun. Cenazesi 10 Şubat 2024 günü ikindi namazı sonrası Ankara Ahmet Hamdi Akseki camiinde kılınacak cenaze namazı sonrası Cebeci mezarlığında defnedilecektir. Başımız sağ olsun.

MUSTAFA SAVAŞ; Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler'in vefat eden kıymetli babası Fikret Güler'e Allah’tan rahmet; Sayın Bakanımıza, ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

PROF. DR. VAHİT KİRİŞÇİ; Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler’in kıymetli babası Fikret Güler’in vefat haberini teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm dostlarına sabırlar diliyorum. Kabri nur, mekanı cennet olsun…

MEHMET ALİ KULAT; Milli Savunma Bakanı Sayın Yaşar Güler'in vefat eden muhterem babası Fikret Güler'e Allah'tan rahmet; Sayın Bakanın şahsında, ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil dilerim. Rabbim mekanını cennet eylesin.

FATMA AKSAL; Millî Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler'in vefat eden kıymetli babası Fikret Güler'e Allah’tan rahmet,Sayın Bakanımıza, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Bize Sarıgöl Gündem Gazetesi olarak, Sn Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sn Komutanımıza ve Güler Ailesine baş sağlığı diliyoruz...

Kaynak: Hatice Zeybek