Ekim ayının sıcak hava dalgası, Kasım ayıyla birlikte soğuk hava koşullarına yerini bıraktı. İstanbul ve Ankara’da sıcaklık değerleri 4-5 derece birden düştü ve vatandaşlar ‘Bugün hava yağışlı mı? İstanbul’daki hava durumu nasıl?’ diye merak etmeye başladılar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı yapıldı. Bu illerde yaşayan vatandaşlar dikkatli olmalı! Yarın dışarı çıkanlar, yağmur altında kalabilirler. Yoğun yağış bekleniyor! Gökten adeta dolu gibi yağacak.

Hava durumu, vatandaşlar tarafından dikkatle izleniyor. Ekim ayında hissedilen sıcak hava dalgası, Kasım ayıyla birlikte soğuk hava dalgasına yerini bıraktı. ‘Bugünkü hava durumu nasıl olacak? Yağışlar ne zaman başlayacak?’ diye merak eden vatandaşlar için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı geldi.

Meteoroloji, belirli iller için uyarıda bulundu. Yarın dışarı çıkanlar ıslanmaya hazır olsun. Şiddetli yağış bekleniyor! İşte son dakika hava durumu haberinin ayrıntıları.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden açıklama

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna göre, bugün Trakya ve Anadolu’nun belirli bölgelerinde yerel yağışlar görülecek. Ayrıca, tüm ülkede sağanak yağışların etkisi artacak.

Cuma ve Cumartesi günleri yağışların bölgesel olarak etkisini kaybedeceği, ancak Pazar günü tekrar etkili olacağı belirtildi. Hava sıcaklıklarında da önemli düşüşler bekleniyor.

Bu İller Dikkat 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, ülkemizin çoğu bölgesi parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara’nın batı kesimleri, Doğu Akdeniz’in iç bölgeleri, İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz (Çorum dışında), Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, İzmir, Aydın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Giresun ve Erzurum çevreleri ile Ankara’nın doğu ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Filipinler’de 7,6 büyüklüğünde deprem Tsunami uyarısı Filipinler’de 7,6 büyüklüğünde deprem Tsunami uyarısı

Sabah ve gece saatlerinde bazı bölgelerde pus ve sis oluşabileceği öngörülüyor.

Kaynak: Haber Merkezi