15 gün önce denizde kaybolmuştu, kötü haber geldi 15 gün önce denizde kaybolmuştu, kötü haber geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgelerinde kuvvetli yağış ve rüzgar beklendiğini duyurdu. Yağış ve rüzgarın olumsuz etkilerine karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, yağışların; Muğla’nın ve Aydın’ın iç kesimleri, Denizli, Antalya’nın batısı, Burdur, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Başlama-Bitiş Zamanı: 10.09.2023 12.00 - 11.09.2023 00:00

Rüzgarın ise; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi öngörülüyor. Rüzgarın neden olabileceği çatı uçması, ağaç devrilmesi, gibi tehlikelere karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması isteniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış ve fırtına etkisine girecek olan 7 ilin Muğla, Aydın, Denizli, Antalya, Burdur, Rize ve Artvin'de yaşayan vatandaşların hava durumunu takip etmeleri ve gerekli önlemleri almaları tavsiye edildi.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek