Bugün Sözcü TV ekranlarına gelecek olan Mehmet Ali Kulat'ın kim olduğu sorgulanıyor. Birçok alanda kendini geliştirmiş isimlerden biri olan Mehmet Ali Kulat kimdir? İşte ayrıntılar...

Apaçi Mustafa kimdir kaç yaşında? Apaçi Mustafa evlendi mi? Apaçi Mustafa kimdir kaç yaşında? Apaçi Mustafa evlendi mi?

Mehmet Ali Kulat kimdir?

Mehmet Ali Kulat Elbistan’da ilköğretim, ortaokul ve liseyi bitirdi. Üniversiteyi Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yaptı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora eğitimi gördü. 1989’da Nevşehir Atoml’da öğretmenlik, 1991’de Ankara Mamak Muhabere Okulu’nda yedek subay eğitimi aldı.

Mahmet Ali Kulat Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli Mehmet Ali, Kulat Hangi Partiden (1)

Askerliğini Zonguldak’ta yedek subay öğretmen olarak yaptı. 1992-2001 yılları arasında Malatya İnönü Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Şu anda birçok siyasi partiye, kamu kurumuna ve özel kuruluşa danışmanlık veren MAK Araştırma Değerlendirme Danışmanlık Müşavirlik Org. İnş. ve Tic. A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. Ayrıca Argeder Strateji Enstitüsü’nün başkanıdır. Hakkında çok fazla detay bulunmamaktadır.

 Mehmet Ali Kulat hangi partiden?

 Mehmet Ali Kulat, bir siyasi danışman ve araştırmacıdır. Herhangi bir siyasi partinin üyesi veya yöneticisi değildir.  Pek çok siyasi parti, kamu kurumu ve özel kuruma danışmanlık yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mehmet Ali Kulat evli mi?

Mehmet Ali Kulat evlidir. 3 çocuk babasıdır.

Mahmet Ali Kulat kaç yaşında?

1966 doğumlu olan Kulat 58 yaşındadır.

Mahmet Ali Kulat aslen nereli?

Mehmet Ali Kulat aslen Kahramanmaraşlı'dır.

Kaynak: Muhabir- Hatice Zeybek