MasterChef'te altın kaşık atılması yeni bölüme damga vuruyor. Bu akşam Türk Devletleri Teşkilatı ülkelerinden yemek yapan kırmızı ve takım yarışmacıları dokunulmazlığı kazanmak için tüm hünerlerini sergiliyor. Yarışmacılardan biri hem en başarılı tabağı yaparken hem de sezonun ikinci altın kaşığını almaya hak kazanıyor. Bu bağlamda gözler "Masterchef'te kaşık atmak ne demek, altın kaşık nedir? sorularına çevrildi. İşte, MasterChef'te 2. altın kaşığı alan isim...

Masterchef altın kaşık gerçek mi?

Altın kaşığın gerçek olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Cheryboom erkek mi? Cheryboom eski hali nasıl? Cheryboom erkek mi? Cheryboom eski hali nasıl?

Masterchef altın kaşık gerçek mi Masterchef'te yer alan altın kaşık gerçek altın mı (2)

Masterchef altın kaşığı kim aldı?

Masterchef'in yeni bölüm fragmanında Danilo Şef'in elinde altın kaşık olduğu görüldü. Somer Şef "Sadece dokunulmazlık değil çok daha fazlasını kazanan tabak, Masterchef All Star'ın 2. altın kaşığını alan yarışmacı..." ifadesini kullanırken Danilo Şef'in altın kaşığı attı görüldü. Şefler tarafından yapılan değerledirmeler sonucunda Hasan'ın tabağı altın kaşığa layık görülerek, kaşık attırdı.

Masterchef altın kaşık gerçek mi Masterchef'te yer alan altın kaşık gerçek altın mı (1)

Masterchef altın kaşık atma olayı nedir?

Aşçılık dünyasında sıklıkla kullanılan kaşık atma, öğrencilerin gururlanmasını sağlıyor. Bir şef eğer kaşık atıyor ise o yemeği çok beğendi anlamına geliyor. Şeflerin kaşık ya da çatal atması öğrencilerinin yemeklerini tadan ve hiç bir eksik bulmadıklarında başarılarını göstermek için yaptığı bir hareket olarak biliniyor. Bir şefin kaşık atması "Benim sana öğretebileceğim bir şey yok" anlamına gelmekte.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek