TV8 ekranlarının en sevilen yemek yarışması programı olan Masterchef All Star kim elendi sorusu merak ediliyor.Dün akşam iki aşamalı yapılan eleme oyunu sonucunda veda eden isim belli oldu.

Masterchef All Star jüriliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'nun üstlendiği bu yarışma programı 12 Kasım Pazar akşamı 147. bölümüyle izleyici karşısına çıktı ve son bölüme kalan 7 yarışmacı, potadan çıkabilmek için tezgah başında tüm hünerlerini sergiledi.

En iyi tabaklarını özenle hazırlayan isimler elenmekten kurtulurken son ikiye kalan yarışmacılardan biri hayallerine veda etti. Peki, TV8 ekranlarının en sevilen yemek yarışma programı Masterchef All Star da kim elendi kim hangi yarışmacılar kaldı.İşte 12 Kasım 2023 MasterChef All Star'a ve hayallerine veda eden o yarışmacı…

Masterchef All Star'a veda eden isim kim oldu?

MASTERCHEF KİM ELENDİ (5)

Geçit Yok (The Last Stand) filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler? Geçit Yok filmi nerede ve ne zaman çekildi? Geçit Yok (The Last Stand) filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler? Geçit Yok filmi nerede ve ne zaman çekildi?

İngiltere kökenli bir aşçılık yarışmasının Türkiye uyarlaması olan MasterChef Türkiye, İlk olarak 2011 yılında bir sezon boyunca Show TV'de yayımlandı ve ardından 1 Eylül 2018 tarihinde ise TV8 ekranlarında yayımlanmaya başlamıştır.

Yarışmanın 2011'de yayınlanan sezonunda jüriyi Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar oluştururken yarışmanın sunuculuğunu Öykü Serter yapmıştır.2018 yılında yayınlanan yarışmanın jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu gibi isimler yer almıştı. 2019 yılında sezonunda juri Amani'nin yarışma programında ayrıldı ve yerine İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

MASTERCHEF KİM ELENDİ

Günümüzde TV8 ekranlarının en sevilen yemek yarışma programlarından olan izlenme rekorları kıran MasterChef All Star, 12 Kasım 2023 Pazar günü 147. bölümüyle ekranlara geldi.

Jüriliğini Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin üstlendiği MasterChef All Star'ın bu bölümünde eleme oyunu oynandı ve 7 isim eleme potasında mücadele etti.

Eleme oyununda Ayaz, Dilara, Alican, Cemre, Batuhan, Tahsin ve Tanya potadan kurtulmak için kozlarını kıyasıya paylaştı.

Yarışmadan elenecek olan isim iki turda belli oldu.

Yarışmacılar ilk turda juriye Cunda kalamarı ve rezene  tabakları  hazırladı ve en iyi 3 tabağı yapan isimler eleme potasından kurtuldu.

MasterChef All Star eleme potasından kurtulan isim kim oldu?

MASTERCHEF KİM ELENDİ (1)

Eleme potasından kurtulan isimler oyunun ilk etabında en başarılı tabakları hazırlayan 3 yarışmacılardan  Ayaz, Batuhan ve Tahsin eleme potasından çıkmayı başardı.

Potada kalan 4 yarışmacı Cemre, Dilara, Tanya ve Alican 2. etap oyununda karşı karşıya geldi. Bu turda eleme potasında kalan yarışmacılar Somer Şef'in tabağı olan ''Shodai Patates Köpüklü Udon Noodle'' yaptı. Peki sonunda kim elendi kim kaldı....

MasterChef kim elendi?

MASTERCHEF KİM ELENDİ (2)

Masterchef 2. tur sonunda eleme potasında Tanya ve Dilara kaldı. 2 isimden biri yarışmaya veda etti.Peki yarışmaya ve hayallerine veda eden isim kim oldu.

12 Kasım 2023 Pazar günü 147. bölümüyle ekranlara gelen yarışmanın bu haftaki elenen ismi  TANYA oldu.

Masterchef Tanya kimdir?

MASTERCHEF KİM ELENDİ (3)

Masterchef Tanya, ilk 2020 yılında Masterchef  yarışmasına katılmıştırt. Tanya Kilitkayalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen ve eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan yarışmacı  aynı zamanda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.Masterchef Tanya'nın Kıbrıs mutfağına dair bir kitabı da bulunmaktadır.

Tanya, 2023 yılında Masterchef All Star’ın ana kadrosuna dahil olmuş ve yarışmaya hak kazanmıştır. Ancak, dün akşam son dörde kalan Tanya, Somer Şef’in tabağını yaparak en başarısız isim olmuş ve yarışmaya veda ederek Masterchef All Star hayallerine son vermiştir.

instagram hesabı: tanyakilitkayali

Kaynak: Hatice Zeybek