Manisa’nın doğu ilçeleri sağanak yağışa teslim oldu. Demirci, Selendi ve Alaşehir’de yağışlar gece boyunca devam etti. MASKİ ekipleri, olası sorunları önlemek için çalıştı. Yağmur suyu ızgaralarındaki birikintiler ve malzemeler temizlendi. Ekiplerin hızlı müdahalesi sayesinde ilçelerde ciddi bir problem yaşanmadı.

Doğanın sanat eseri: ‘Ovaya Bakan Adam’ Doğanın sanat eseri: ‘Ovaya Bakan Adam’

MASKİ ekipleri, Meteoroloji’nin sağanak yağış uyarısının ardından Manisa’nın doğu ilçelerinde tedbirlerini artırdı. Küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak beklenmedik şekilde gelen yağışlar, Demirci, Selendi ve Alaşehir ilçelerinde hayatı zorlaştırdı. Gece boyunca görev başında olan MASKİ ekipleri, sağanak yağış nedeniyle oluşan su birikintilerine hızla müdahale etti. Yağmur suyu ızgaralarında biriken yabancı maddeler temizlenerek tıkanıklık önlenmeye çalışıldı. Ekiplerin çabası sayesinde ilçelerde ciddi bir sorun yaşanmadı. 

Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü , “İklim değişikliği ile birlikte yaşanan ani yağışlar hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların hemen ardından ekiplerimizi yağışın yoğunlaşmasının beklendiği bölgelere yönlendirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla ekiplerimiz, yağışlar öncesinde de il genelinde yağmur suyu ızgaralarının temizliklerini sık sık gerçekleştiriyor” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi