Son zamanlarda, Premier Lig, Everton kulübünün Finansal Fair Play (FFP) kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 10 puanını düşürdü.

Bir bağımsız komisyonun yaptığı incelemenin sonucunda, Premier Lig, kararını Cuma günü öğle saatlerinde duyurdu. Bu karar sonucunda, Sean Dyche yönetimindeki takım şimdilik lig tablosunda 19. sıraya düştü.

Everton karara itiraz edecek

Everton, aldıkları kararın şokunu ve hayal kırıklığını dile getiren bir bildiri yayınladı ve kararı temyize götürme niyetlerini ifade etti.

Daily Mail’in haberlerine göre, Manchester City’nin Şubat ayında mali kuralları ihlal ettiği iddiasıyla 115 suçlama ile karşı karşıya kaldığı ve soruşturma altında olduğu belirtildi.

Fenerbahçe Ahmet Necat Aydın kimdir? Kaç yaşında ve mevkide oynuyor? Fenerbahçe Ahmet Necat Aydın kimdir? Kaç yaşında ve mevkide oynuyor?

Bu ceza, hem City hem de Chelsea’yi etkilerken, City’nin eski bir danışmanı, Everton’ın aldığı cezanın bir örnek teşkil ederek, Premier Lig’deki iki takımın da küme düşebileceğini belirtti.

Abramovich ve Putin

Son zamanlarda, Chelsea’nin Roman Abramovich dönemindeki bağlantıları hakkında yeni sorular gündeme gelmeye başladı.

Sızan belgelerde, eski sahibi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iş ortakları arasında ‘gizli transferler’ gerçekleştirildiği belirlendi.

Kaynak: Haber Merkezi