Bugün Manisa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun101. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Milli birlik ve beraberlik şuurumuzun müşahhas bir ifadesi olarak tarihe altın harflerleyazılan önemli bir günü idrak etmekteyiz.

Akhisar'da Eylül ayında 25 ruhsatsız tabanca ve 14 ruhsatsız silah ele geçirildi Akhisar'da Eylül ayında 25 ruhsatsız tabanca ve 14 ruhsatsız silah ele geçirildi

Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiztarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. Düşman güçlerinin neredeyse tamamını yakıp, harap ettiği Manisa’mız aradan geçen 101 yılda adeta küllerinden yeniden doğmuş; sanayi, ticaret, tarımsal üretim ve insan kalitesiyle ülkemizin ve Ege’nin parlayan yıldızı haline gelmiştir.

Ecdadımızın bizlere miras bıraktığı; vatan, millet, bayrak, devlet aşkıyla ülkemizin bugünü ve yarını içindaima çalışacak, mücadele edeceğiz: Onların Türk Milletine en kıymetli emaneti olan “bağımsızlık şuurunu” bir ve beraber olarak ilelebet koruyacağız.

Manisa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü vesilesiyle; ülkemizin istiklal veistikbali için canlarını feda eden bütün Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle yâdediyor: Vatan savunması için 101 yıl önceki nöbeti kararlılıkla devam ettiren kahramanordumuza ve güvenlik güçlerimize görevlerindebaşarılar diliyorum.

Kaynak: Haber Merkezi