Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yılına özel düzenlenen "Kurtuluş Günleri Konserleri" kapsamında Oğuzhan Koç ve Gülben Ergen Manisa'da sevenleriyle bir araya geldi. Unutulmaz anların yaşandığı gecede Başkan Ergün bütün Manisalıların kurtuluş gününü kutladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen konsere Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Azerbaycan’ın Şirvan şehri Belediye Başkanı Kürdoğlu Muradov, Şirvan Vali Yardımcısı Aynur Farzaliyeva, Genel Sekreter Yardımcıları, Başkan Danışmanları, Daire Başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Manisalılar katıldı. Konserde ilk önce Oğuzhan Koç sahneye çıktı. Güzel parçalarını  Manisalılar için seslendiren Koç, meydanı dolduran binlerce hayranına unutulmaz  bir gece yaşattı. Konser esnasında sahneye çıkan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, sahne performansı nedeniyle Koç’a teşekkür ederek çiçek hediye etti. 

Sivas’ta tarih öncesi teknoloji izleri ortaya çıktı Sivas’ta tarih öncesi teknoloji izleri ortaya çıktı

Oğuzhan Koç'un ardından birbirinden güzel şarkılarıyla kurtuluş coşkusunu artıran Gülben Ergen, şarkılarını Manisalılarla birlikte söyledi. Konserin bir bölümünde sahneye Oğuzhan Koç geldi. Gülben Ergen ile birlikte ‘Giden Günlerim Oldu’ adlı şarkıyı birlikte seslendirdiler. Bu performans izleyenlerden büyük alkış aldı.

Başkan Ergün Manisalıların Kurtuluş Gününü Kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün konser sırasında sahneye çıktı ve Manisalılara şu şekilde seslendi, "30 Ağustos’ta başlattığımız kurtuluş günü konserlerimizi bu akşam da Manisa’da gerçekleştiriyoruz. Böylesine değerli bir sanatçıyı yıllar sonra Manisa’da tekrar görmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bugün 8 Eylül Manisa’nın kurtuluş günü. Bugün huzur içerisinde bu ülkede yaşıyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Onları rahmet ve minnetle bir kere daha anıyorum. Ayrıca bugün Azerbaycan’ın Şirvan şehri ile Manisa’nın kardeş şehir olması noktasında protokol imzaladık. Biz iki devlet, tek milletiz. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” ifadelerini kullandı. Manisa Valisi Enver Ünlü ise “8 Eylül kurtuluş günümüz kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Konuşmadan sonra ünlü sanatçı Gülben Ergen’e çiçek, mesir macunu ve MASMEK kursiyerlerinin ürettiği ürünlerin yer aldığı hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi