MASKİ 2024 Yılı 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınan kararla Manisa'da ilk 2 ton suyun fiyatı 1 TL'ye düşürülürken, sonraki kademelerde de yüzde 30 indirim uygulamasına geçildi.

Manisa'da Su Fiyatlarında Tarihi Düşüş (1)-1

Yeni fiyat tarifesi 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren il genelinde uygulamaya girecek.

Toplantıda ayrıca şu kararlar alındı:

Camiler, Cem Evleri ve mezarlıklardan su kullanım bedeli alınmayacak. Vatandaşlar su sayaçlarını dilekçe vererek değiştirebilecek. Zorunlu kartlı sayaç uygulamasına son verilecek.

Kahramanmaraş'ta deprem Kahramanmaraş'ta deprem

Manisa'da Su Fiyatlarında Tarihi Düşüş (2)

Mevcut kartlı sayaç kullanıcıları talep etmeleri halinde mekanik sayaca geçebilecek. Teminat bedelleri 80 metreküpten 45 metreküpe düşürülecek. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Seçim sürecinde en çok ilettiğiniz konu suyun pahalılığıydı. Bugün, halkımızın aile ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak olan ilk 2 ton su 1 TL sözümüzü yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Manisa'da Su Fiyatlarında Tarihi Düşüş (3)Aynı zamanda bir dayatma haline gelen kartlı sayaç uygulamasına da son veriyoruz. Manisalılar artık su sayaçları konusunda kendi kararlarını verme özgürlüğüne sahip olacak.

Mevcut kartlı sayaç kullanıcıları talep etmeleri halinde artık mekanik sayaca geçebilecek. Alevi vatandaşlarımızın ibadethanesi olan Cem evlerimizden, Camilerimiz ve mezarlıklarımızdaki gibi su kullanım bedeli almayacağız. Halkımız bizlere yıllardır süre gelen sıkıntılarını anlattı biz de bunları çözeceğimizin sözünü verdik.

Bugün bizlere bu görevi layık gören tüm hemşerilerimin dertlerini bir bir çözeceğimizin ilk adımlarını atmış bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

Kaynak: Haber Merkezi