Olay, 14 Haziran'da Alaşehir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, avukat F.Z., aralarında sorun olan kayınpederi İ.Z. ile onun yanında çalışan P.Ü.'nün park halindeki otomobillerini çizdi. Bunun üzerine hem İ.Z. hem de P.Ü., avukatları İpek Kul aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Savcılık, yürütülen soruşturma sonucunda avukat F.Z. hakkında İ.Z.'nin aracına zarar verilmesiyle ilgili olarak tarafların akraba olduklarının altını çizip olayın şahsi cezasızlık kapsamında kaldığına kanaat getirip, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Silahla oynarken kendini vurdu | Henüz 12 yaşında ölümle tanıştı Silahla oynarken kendini vurdu | Henüz 12 yaşında ölümle tanıştı

Ancak, P.Ü.'nün aracının çizilmesi olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturma sonucunda, tanık E.T.'nin ifadesinde F.Z.'yi otomobili çizerken gördüğü söylediği yer aldı. Savcılık, bu ifade doğrultusunda hazırladığı iddianamede, avukat F.Z. hakkında "mala zarar verme" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası isteminde bulundu.

İddianame, Alaşehir Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Dava, önümüzdeki günlerde görülmeye başlayacak.

Kaynak: Serkan Özcan