Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, 31 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri etkinlikleri kapsamında Manisa Şehir Tiyatrosu’nda Hatıralarla Manisa Tarzanı ve İlhan Şeşen konseri düzenlendi.

Araştırmacı Yazar Bedriye Aksakal, Yazar Mustafa Pala ve Yazar Hakkı Avan’ın konuşmacı olarak katıldıkları panelin dinleyicileri arasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ulaş Aydın, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda yurttaşımız yer aldı.

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

Manisa Tarzanı anlatıldı

Hatıralarla Manisa Tarzanı panelinde ilk olarak Yazar Mustafa Pala söz aldı. Pala, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’nin hayatı hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. Yazar Hakkı Avan ise Manisa Tarzanı’na dair yazılan eserleri tanıttı. Araştırmacı Yazar Bedriye Aksakal ise konuşmasında abisi Araştırmacı Yazar Haydar Aksakal ile Manisa Tarzanı arasında yaşananlara, hatıralara yer verdi.

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

İlhan Şeşen’den mini konser

Panelin ardından Manisa doğumlu, değerli Manisalı ünlü sanatçı İlhan Şeşen, bir konser verdi. Sevilen şarkılarını söyleyen Şeşen, dinleyicilerden gelen istek şarkıları da seslendirdi. Şeşen’e konuklar da coşkuya eşlik etti. Konserin ardından Başkan Ferdi Zeyrek, konuklarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini ileterek, çiçek takdiminde bulundu ve Manisa Tarzanı heykeller hediye etti.

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi-1

Manisalı çocuklar, Onur Erol şarkılarıyla doyasıya eğlendi

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri etkinlikleri kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kentparkı’nda Onur Erol Çim Konseri düzenlendi. Sevilen şarkıcı Onur Erol, birbirinden eğlenceli şarkıları çocuklarla birlikte söyledi.

Konserin arasında kürsüye davet edilen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, konseri dinleyen konuklara ve çocuklara iyi eğlenceler diledi. Sanatçı Onur Erol’a çiçek ve Manisa Tarzanı’nı simgeleyen hediyeyi takdim eden Başkan Zeyrek, bir konuşma yaptı.

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

Başkan Zeyrek, “Bugün Manisa Tarzan’ımız Ahmet Bedevi’nin ölüm yıldönümü. Manisa Tarzan’ımız Kurtuluş Savaşı zamanında Milli Mücadelede bulunmuş. Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerinden bir tanesi olmuş. Şehrimizin yakılıp, yıkıldığını görünce kıyamamış ve Manisa’ma sahip çıkmış. Dağda sırtında suları taşımış ve bu yeşillikleri bize kazandırmış. Bugün o yüzden, anlamlı bir gün. Kardeşlerimle, evlatlarımla bir arada olduğu için Onur amcanıza da teşekkür ediyorum.

Manisa’mda yaşayan herkesi böyle güler yüzlü görmek, böyle mutlu görmek, beni o kadar çok mutlu ediyor ki, inşallah 5 yıl boyunca hep böyle mutlu günlerde buluşacağız. Hep güleceğiz, hep eğleneceğiz. Çünkü Manisa Tarzanı başta olmak üzere birçok değerimiz var. Bu değerleri unutmamak, yarınlara aktarmak, bizim en öncelikli görevlerimizin arasında yer alacak. Bugün Onur amcaları bizlerle birlikteydi. Çok eğleniyoruz, eğlenmeye devam edeceğiz. Onur amcanıza hoşgeldiniz diyorum, değer kattınız.

Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

Kurban satış yerleri ve mezbahalarda ilaçlama çalışmaları tamamlandı Kurban satış yerleri ve mezbahalarda ilaçlama çalışmaları tamamlandı

Sevgili vatandaşlarım, sizleri çok seviyorum iyi ki varsınız. Ben Manisa’mı çok seviyorum ve bu sevgi ve bu birliktelik, bizi öyle güzel günlere götürecek ki, hep mutlu olacağız, hep eğleneceğiz ve her zaman için el ele olacağız. Sağ olun var olun” diye konuştu.

Kaynak: İHA