Manisa Kart, Türkiye’nin ilk kişiye özel toplu ulaşım kartı olma özelliği taşıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde tasarlanan kart, e-Devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetlere yeni birini daha ekledi. Kaybolan Manisa Kart’larını e-Devlet kapısı aracılığıyla kullanıma kapatma imkanı vatandaşlara MANULAŞ tarafından sağlandı.

Türkiye’nin ilk kişiye özel toplu ulaşım kartı olan Manisa Kart, 2016 yılında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde başlatılan toplu ulaşımda dönüşüm projesinin bir parçasıdır. Manisa Kart, her gün daha da büyüyerek vatandaşlara hizmet vermektedir. Manisa Kart, 900 bin kullanıcıya hizmet veren Türkiye’nin ilk e-Devlet ortamına taşınan toplu ulaşım kartıdır. 2019 yılında e-Devlet ortamına taşınarak hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamıştır. E-Devlet kapısı üzerinden yeni bir hizmet daha sunan Manisa Kart, vatandaşlara daha fazla hizmet vermeyi sürdürüyor. MANULAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre; “4 Eylül 2023 tarihi itibariyle e-Devlet kapısı üzerinden sunduğumuz hizmetlere yeni bir hizmet daha ekleyerek, vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Artık vatandaşlarımız kaybettikleri Manisa Kart’larını e-Devlet üzerinden kullanıma kapatabilecekler” dedi.

E-Devlet üzerinden Manisa Kart uygulaması nasıl kullanılacak?

https://www.turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet hesabınızı açtıktan sonra, arama butonuna Manisa Büyükşehir Belediyesi yazıp sonuçların görüntülenmesinin ardından; aşağıda listelen hizmetlerden kullanmak istediğiniz hizmeti seçip uygulamaya erişebileceksiniz.

Büyükşehir itfaiyesi Libya'da hizmetlerine devam ediyor Büyükşehir itfaiyesi Libya'da hizmetlerine devam ediyor

https://www.turkiye.gov.tr/manisa-buyuksehir-belediyesi

1. Manisa Kart İşlemleri

· Bakiye ve Kullanım Bilgileri Sorgulama

· Bayi Listesi Sorgulama

· Hat Bilgileri Sorgulama

· Kayıp Kartı Kullanıma Kapatma Başvurusu

Kaynak: Haber Merkezi