Manisa, gelişmiş bir ege şehri olarak ülkemizin önemli yerlerinden biridir. Hem konum hem de arazi özellikleri sayesinde ulaşımı çok rahattır. Manisa’ya gitmek isteyenler kendi araçlarıyla veya otobüsle gidebilirler. Ayrıca Ege Ekspresi (tren) de bir seçenektir. Uzak mesafelerden gelirseniz İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na uçup oradan Manisa’ya otobüsle ulaşabilirsiniz. Manisa’ya ülkenin her yerinden direkt otobüs seferleri vardır. Manisa acemi birliğine gelecek asker adaylar için sonrasında Manisa acemi birliği nereye gönderiyor? Sorularının cevabı haberimizde...

Manisa acemi birliği nereye gönderiyor?

Manisa’da acemilik eğitimi alan askerlerin hangi bölgeye gidecekleri kesin olarak bilinmez, çünkü bu durum askerlerin meslekleri, istekleri ve talihlerine göre değişir. Fakat genelde, Manisa’da acemi olan askerlerden bazıları Kıbrıs, Antep, Bursa, İstanbul gibi batı yerlerine, bazıları da Diyarbakır, Şırnak, Hakkari gibi doğu yerlerine dağıtılır. Piyade erlerin ise çoğunlukla doğu yerlerine gittikleri görülür.

Manisa Acemi Birliği Nereye Gönderiyor (1)

Manisa merkez 1. komando eğitim tugayı yorumları

Manisa merkeze askerliğe giden vatandaşların bazı yorumları şu şekildedir:

Martta acemiliğimi yaptigim kirkağaca bağlı askeriye, ben merkezdeki batı kışlada idim. kötü ama çok korkmayın, rahat olun ve en önemlisi çok sey götürmeyin. Aslında bakarsaniz bircok anından keyif aldım. Spil dağının eteklerinde oluyorsunuz sabah ve akşam, yeşil örtüsü, hep sisli zirvesi etkileyici. En büyük sorunu 14 15 saat dışarıda oluyorsunuz ve mecburen yaşa, taşa oturuyorsunuz. dolasıyla neredeyse herkes hasta oluyor. ilaç bulmak imkansızlaşıyor. Bir de revir hemşiresi idim komutanlar sağlığı çok önemsemiyor çok vahamiyetli olmadıkça hastaneye gidemeyeceksiniz. ilaçlarınız varsa yanınızda getirin, kaçak bir şekilde ağrı kesici, antibiyotik sokabilirseniz bu iyi olacaktır. Tabi bilinçli kullanmak kaydıyla. Çünkü bunları temin etmeniz imkansız oluyor bazı zamanlarda. Şimdi kıbrıstayım, son iki aydır çoğunluk Kıbrıs'ta. Kıbrıs'a gelince nefes aldım bu açıdan iyi oldu Manisa. Yine de çok iyi arkadaşlar edindiğim bir yer oldu burası. İyi insanlara rastgelmeniz dileğiyle.

Manisa Acemi Birliği Nereye Gönderiyor (2)

Yayında track yemek nedir? Spiker neden track yer? Yayında track yemek nedir? Spiker neden track yer?

Bedelli askerlik görevimi ocak 2019'da yaptığım eğitim tugay komutanlığıdır. Erken yada geç gitmenizin bence bir önemi yok! erken gittim doğu kışlaya gönderildim. önceki bedelli celplerinde erken giden arkadaşlar batı kışlada kalmış. kısmetinize neresi gelirse artık...

Ocak 2020'de gideceklere tavsiyem eldiven, bere, içlik, kalın çorap ve boyunluk mutlaka alın. diğer celplerde teslim olacaklara da tavsiyem; asker arkadaşlarınıza, uzun dönem erlere ve komutanlarınıza saygı duyun, edepsizlik yapmayın. Ayrıca akşam yemekten sonra vaktiniz bol olacak 3-4 kitap götürün derim.

Kaynak: Haber Merkezi