Vali Ünlü, derse girerek öğrencilere eşlik etti Vali Ünlü, derse girerek öğrencilere eşlik etti

Yeşilyurt, Malatya'nın iki merkez ilçesinden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Yukarı Fırat Havzası'nda yer alır. Yüzölçümü 954,6 km², nüfusu 337.049'dur. Yeşilyurt, doğal güzellikleri ile öne çıkan bir ilçedir. Beylerderesi Vadisi, Derme Suyu, Pınarbaşı, Kozluk, Şabandede, Davullupınar, İnekpınarı, Koru Deresi, Güvercin Pınarı gibi doğal güzelliklere sahiptir. Tarihî açıdan da zengin bir geçmişe sahip olan Yeşilyurt'ta, Bürücek Yaylası Arkeolojik Yerleşimi, Cihankalesi Arkeolojik Yerleşim Alanı, Gözbaba Tümülüsü, Höyüktepe Tümülüsü, Kadı Kalesi Yerleşimi, Kaletepe Arkeolojik Yerleşimi, Kaletepe Höyüğü, Roma Mezarı, Tavşanburuntepe Höyüğü, Tavşanburuntepe Tümülüsü, Üçtepe Tümülüsleri gibi tarihi yapılar bulunur. Yeşilyurt, sanayi ve ticaret açısından da önemli bir ilçedir. 3 adet Organize Sanayi Bölgesi ve 2 adet Sanayi Sitesi, ilçe sınırları içindedir. Yeşilyurt'a karayolu ve demiryolu ile ulaşım mümkündür. Karayolu ile Kayseri, Sivas, Adıyaman ve Elazığ'dan; demiryolu ile Ankara ve Sivas'tan ulaşım sağlanır. Yeşilyurt, tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Malatya doğumlu Mehmet Çınar'ın belediye başkanı olduğu Yeşilyurt belediyesi hangi parti?Yeşilyurt belediye başkanı hangi partiden? merak edilen tüm soru ve cevaplar haberin devamında...

Malatya Yeşilyurt belediyesi hangi parti?Yeşilyurt belediye başkanı hangi partiden?

Mayıs 2018 tarihi itibariyle Yeşilyurt Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Çınar, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanı olarak seçildi.

Malatya Yeşilyurt belediyesi hangi partiYeşilyurt belediye başkanı hangi partiden (1)

Malatya doğumlu Mehmet Çınar, 1977 yılında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamlayan Çınar, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2004 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yapan Çınar, İnönü Üniversitesi'nde doktora çalışmalarına devam ediyor. 2006 yılında Genç MÜSİAD Kurucu Başkanı olarak görev yapan Çınar, 2009 yılında Malatya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. İmar Komisyon Başkanlığı ve Ulaşım Komisyon Başkanlığı görevlerini üstlenen Çınar, 2009-2014 yılları arasında Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği yaptı. 2014 Yerel Seçimleri'nde Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Çınar, evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek