Kuveyt Türk müşterileri mevcut kullandıkları kartlarını nasıl Troy karta geçireceklerini merak ediyor. Arama motorlarında sıkça aratılan sorulardan biri olan Kuveyt Türk troy karta nasıl geçilir? Kuveyt Türk Troy kart geçiş başvurusu nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını sizler için hazırladık...

Troy Kart Nedir?

TROY kartın açılımına baktığımızda ‘’ Türkiye Ödeme Yöntemleri’ kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. TROY kart 2016 yılında, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yerli ödeme sistemi olarak hizmete sunulmuştur.

Bu kart bankalar ve işletmeler arasında para akışını sağlayan elektronik bankacılık yöntemi olarak kullanılmaktadır. TROY kartta dünyada yaygın kullanılan, bilinen Visa ve Mastercard gibi para akışını sağlayan ödeme sistemidir.

Önerilen İçerik: Troy kart sahibi kim?

Kuveyt Türk troy karta nasıl geçilir Kuveyt Türk Troy kart geçiş başvuru (2)

Troy Kart Nasıl Alınır?

TROY kart almak için öncelikle çalıştığınız bankanın TROY kart hizmeti olması gerekmektedir. Bankanın TROY kart hizmeti mevcutsa, yeni kart talebinde bulunarak ya da mevcut kartınızın değişimin talep ederek TROY kart sahibi olabilirsiniz.

Jackie Chan öldü mü yaşıyor mu? Jackie Chan'in gerçek ismi nedir? Jackie Chan öldü mü yaşıyor mu? Jackie Chan'in gerçek ismi nedir?

Kuveyt Türk Troy Kartta Nasıl Geçilir? 

Öncelikle Kuveyt Türk müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer henüz değilseniz, bir Kuveyt Türk şubesine giderek veya Kuveyt Türk İnternet Şubesi üzerinden bir vadesiz hesap açabilirsiniz.

Hesabınızı açtıktan sonra, Troy karta başvurmak için yine bir Kuveyt Türk şubesine giderek veya Kuveyt Türk İnternet Şubesi üzerinden talepte bulunabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında, kartınız kısa süre içinde adresinize teslim edilecektir.

Kartınızı aldığınızda, Kuveyt Türk kartı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kuveyt Türk kartınız ile yurt içinde ve yurtdışında Visa, MasterCard ve Troy logosu olan tüm ATM ve POS’larda işlem yapabilir, internet ve mobil alışverişlerde de kartınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Vakıfbank troy karta nasıl geçilir?

Kuveyt Türk troy karta nasıl geçilir Kuveyt Türk Troy kart geçiş başvuru

Kuveyt Türk Troy Karta geçmek için iki seçeneğiniz var:

Mevcut kartınızı değiştirmek: Bunun için Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayabilir veya web sitesindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu şekilde, eski kartınız iptal edilir ve yerine Troy logolu yeni bir kart gönderilir.

Yeni bir kart almak: Eğer mevcut bir kartınız yoksa, Kuveyt Türk Troy logolu yeni bir kart talep edebilirsiniz. Bu şekilde, yeni bir kartınız olur.

Troy Kartın Avantajları Neler?

  • Troy kart, Visa ve MasterCard ile uyumlu olduğu için yurt içi ve yurt dışında tüm POS cihazlarından ve ATM’lerden kullanılabilir.
  • Troy kart, bankaların sunduğu kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart seçeneklerini içerir. Böylece, kart sahipleri bütçelerine uygun bir kart seçebilir.
  • Troy kart, kart ücreti alınmadan verilen bir karttır. Ayrıca, Troy kart ile yapılan işlemlerde ekstra komisyon veya masraf da yoktur.
  • Troy kart, güvenli bir ödeme sistemi olarak tasarlanmıştır. Kart sahipleri, Troy kartlarını kaybettikleri veya çalındıkları takdirde kolayca iptal edebilir veya bloke edebilirler.
  • Yabancı kart şirketlerine komisyon ödemeden, yerli bir ödeme sistemi ile alışveriş yapabilmenizdir. Ayrıca, Troy kartınız ile alışverişlerinizde Maxipuan kazanabilir, puanlarınızı sonraki alışverişlerde para yerine kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Halkbank'tan troy'a nasıl geçilir?