Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin meyve üreticilerine sunduğu ‘120 Bin Kasa Desteği’ projesi sayesinde Kulalı üreticiler 6 bin adet yüzde 100 hibeli kasa almaya hak kazandı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını getiren Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, üreticilerin yanında olduklarını ve ‘Üretken Belediyecilik’ vizyonunu hayata geçirdiklerini ifade etti.

MASKİ Genel Müdürü Aslay, TOKİ heyetini ağırladı MASKİ Genel Müdürü Aslay, TOKİ heyetini ağırladı

Büyükşehir Belediyesi Kula İtfaiye Amirliği’nde gerçekleştirilen programa Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, İlçe Tarım Müdürü Bilgin Sarısu, Kula Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Topdemir, Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, mahalle muhtarları ile üreticiler katıldı. Programda konuşan Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, “Büyükşehir’in yapmış olduğu bu projeler saymakla bitmez. Hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu hizmetlerin daha çoğunu Kula’mıza sunmalarını bekliyorum. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta ise, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar tarım öncelikli sektörlerimizden. Biz tarımın öneminin, üretimin ve çiftçinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünü kendimize düstur edinerek Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışıyla sürekli üreticimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. 2023 yılında 122 milyon liralık bir bütçeyi tarım için ayırdığımızı Başkanımız açıklamıştı. Yıl içinde gelen talepler doğrultusunda yaklaşık 150 milyon liralık bir harcamayla 2023 yılını kapatmış olacağız. 2024 yılı için de planlamalarımızı yaptık” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal yatırım desteklemelerin devam edeceğini söyleyen Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Geçtiğimiz aylarda üzüm sepetlerimizi, sergi bezlerimizi teslim etmiştik. Kasaların dağıtımını bitirdikten sonra yine zeytin üreticilerimizin hasatta kullanacakları zeytin hasat yaygılarının da dağıtımına başlayacağız. Sulama kooperatiflerimiz ve kırsal mahallelerimiz için değişen çaplarda pvc boru alımı yapacağız. Yılsonu gelmeden de bu konuda da yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Diğer çalışmalarımızla da sizlerin yanında olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir ise, “Manisa Büyükşehir Belediyemizin üretime destek anlamında güzel bir töreninde birlikteyiz. Bu desteklerin İlçe Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odası, Kula Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir şekilde sürdürmeye gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi